Бангладеш Ташқи ишлар давлат вазири билан учрашув
2018 йилнинг 11 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов мамлакатимизда бўлиб турган Бангладеш Халқ Республикаси Ташқи ишлар давлат вазири Шаҳрияр Алам бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Аввалроқ таркибида бизнес вакиллари бўлган Бангладеш делегацияси Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси билан биргаликда ташкил этилган икки давлат ишбилармон доиралари семинарида иштирок этди, шунингдек, Ўзбекистон Олий Мажлиси Қонунчилик палатасида музокаралар ўтказди ва Самарқанд ва Бухоро вилоятларида бўлди.
Ташқи ишлар вазирлигида бўлиб ўтган учрашувда икки томонлама ва халқаро кун тартибидаги масалалар муҳокама қилинди.

Foreign Minister meets the State Minister for Foreign Affairs of Bangladesh
On April 11, 2018, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the delegation of the People's Republic of Bangladesh, led by the State Minister for Foreign Affairs Shahriar Alam.
The day before, the Bangladesh delegation, which included representatives of business, took part in the workshop of business circles of the two countries organized jointly with the Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan, as well as held negotiations in the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of Uzbekistan, visited Samarkand and Bukhara regions.
Current issues of bilateral and international agenda were discussed at the meeting, at the Ministry of Foreign Affairs.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Bangladesh to Uzbekistan, Mosud Mannan attended the meeting.