Бангладеш Ташқи ишлар давлат вазири билан учрашув
2018 йилнинг 11 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов мамлакатимизда бўлиб турган Бангладеш Халқ Республикаси Ташқи ишлар давлат вазири Шаҳрияр Алам бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Аввалроқ таркибида бизнес вакиллари бўлган Бангладеш делегацияси Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси билан биргаликда ташкил этилган икки давлат ишбилармон доиралари семинарида иштирок этди, шунингдек, Ўзбекистон Олий Мажлиси Қонунчилик палатасида музокаралар ўтказди ва Самарқанд ва Бухоро вилоятларида бўлди.
Ташқи ишлар вазирлигида бўлиб ўтган учрашувда икки томонлама ва халқаро кун тартибидаги масалалар муҳокама қилинди.

Встреча с Госминистром иностранных дел Бангладеш
11 апреля 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял находящуюся в нашей стране делегацию Народной Республики Бангладеш во главе с Государственным министром иностранных дел Шахрияром Аламом.
Накануне делегация Бангладеш, в которую вошли представители бизнеса, приняли участие в организованном совместно с Торгово-промышленной палатой Узбекистана семинаре деловых кругов двух стран, а также провела переговоры в Законодательной палате Олий Мажлиса Узбекистана, посетила Самаркандскую и Бухарскую области.