Бангладеш делегациясининг Ўзбекистонга ташрифи тўғрисида
2018 йилнинг 8 апрель куни Тошкент шаҳрига Бангладеш Халқ Республикаси Ташқи ишлар давлат вазири Шаҳрияр Алам бошчилигидаги делегация келади.
Ташриф давомида Ўзбекистон Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси, Ташқи ишлар вазирлигида учрашув ва музокаралар ўтказиш, Самарқанд ва Бухоро вилоятларида бўлиш режалаштирилган.
Таркибида миллий бизнес вакиллари бўлган Бангладеш делегацияси Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси билан биргаликда ташкил этилаётган икки давлат ишбилармон доиралари семинарида иштиок этади.

Bangladesh delegation will visit Uzbekistan
On April 8, 2018, a delegation of the People’s Republic of Bangladesh, led by the State Minister of Foreign Affairs Shahiar Alam, arrives in Tashkent.
The program of the visit includes holding meetings and negotiations in the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of Uzbekistan, the Ministry of Foreign Affairs, visiting Samarkand and Bukhara regions.
The delegation of Bangladesh, which includes representatives of national business, will participate in a seminar of business circles of the two countries organized jointly with the Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan.