Бангладеш делегациясининг Ўзбекистонга ташрифи тўғрисида
2018 йилнинг 8 апрель куни Тошкент шаҳрига Бангладеш Халқ Республикаси Ташқи ишлар давлат вазири Шаҳрияр Алам бошчилигидаги делегация келади.
Ташриф давомида Ўзбекистон Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси, Ташқи ишлар вазирлигида учрашув ва музокаралар ўтказиш, Самарқанд ва Бухоро вилоятларида бўлиш режалаштирилган.
Таркибида миллий бизнес вакиллари бўлган Бангладеш делегацияси Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси билан биргаликда ташкил этилаётган икки давлат ишбилармон доиралари семинарида иштиок этади.

О визите в Узбекистан делегации Бангладеш
8 апреля 2018 года в г.Ташкент прибывает делегация Народной Республики Бангладеш во главе с Государственным министром иностранных дел Шахрияром Аламом.
В программе визита проведение встреч и переговоров в Законодательной палате Олий Мажлиса Узбекистана, Министерстве иностранных дел, посещение Самаркандской и Бухарской областей.
Делегация Бангладеш, в состав которой входят представители национального бизнеса, примет участие в организованном совместно с Торгово-промышленной палатой Узбекистана семинаре деловых кругов двух стран.