“Юриспруденция” мутахассислиги талабалари учун Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида “Адлия” клуби ташкил этилди ва у ўз фаолиятини бошлади.
Клуб резидентлари ўқишдан бўш вақтларида Адлия вазирлиги ва органларида амалиёт ўташ имкониятига эга бўлдилар.
Клубда резидентлик маҳалида талабалар Вазирликда ишлаш кўникмаларига эга бўладилар, ўзларига қизиқ бўлган таркибий бўлинмалар иш фаолияти билан танишадилар, иш фаолиятларини бошлаш учун керакли тажриба орттирадилар.
ОТМда ўқишни битиргандан сўнг Клуб резидентлари Адлия вазирлиги ва таркибий бўлинмаларига ишга қабул қилинишда имтиёзга эгадирлар.

Создан клуб «Юстиция»
Для студентов специализации «Юриспруденция» в Министерстве юстиции Республики Узбекистан создан и функционирует клуб «Юстиция».
Резиденты Клуба получили возможность в свободное от учебы время стажироваться в Министерстве и органах юстиции.
В период резидентства в Клубе студенты получат навыки работы в Министерстве, познакомятся с работой интересующих их подразделений органов юстиции, получат необходимый опыт для начала своей рабочей деятельности.
После окончания обучения в ВУЗе резиденты Клуба будут иметь приоритет при принятии на работу в Министерство и подразделения юстиции.