Россия Федерацияси Ставрополь ўлкасида содир бўлган йўл транспорт ҳодисаси юзасидан Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлигида "Тезкор рақамлари" очилди
Россия Федерацияси Ставрополь ўлкасида содир бўлган йўл транспорт ҳодисаси юзасидан Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлигида "Тезкор рақамлари" очилди.
Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги "Call-centre" га фуқаро А.Бойматовдан тушган маълумотга кўра, (Ўзбекистон Республикаси фуқароси, ҳозирги пайтда Россия Федерацияси ҳудудида) 2018 йилнинг 4 апрель куни соат 18:39 да Россия Федерацияси, Изобил шаҳар округининг "Ставрополь-Новоалександровск" автомобиль йўлида «ВАЗ-2101» русумли енгил автомобильи, “Исузу" русумли юк автомобильи билан тўқнашиб, йўл транспорт ҳодисаси содир бўлди.
ЙТҲ натижасида 4 нафар Ўзбекистон Республикаси фуқаролари вафот этган.
Вафот этган фуқаролар:
1.Жумақулов Шуҳрат, 1983 й.т.
2.Тагаев Миржалол, 1991 й.т.
3.Қаршиев Муҳритдин, 1995 й.т.
4.Юнусов Баҳром, 1988 й.т.
Бирламчи маълумотларга кўра, вафот этган фуқаролар Жиззах вилояти Зомин туманидан.
Вафот этганларнинг жасадлари Изобил шаҳар округининг марказий касалхонасига олиб борилган.
Ушбу маълумотни Россия Федерацияси фавқулодда вазиятлар бошқаруви миллий маркази томонидан тасдиқланди.
Ушбу воқеа юзасидан батафсил маълумотни Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги томонидан очилган "Тезкор рақам" (+998 71) 147-10-50 дан олишингиз мумкин.

Открыта "Горячая линия" МЧС Республики Узбекистан по факту дорожно-транспортного происшествия в Ставропольском крае Российской Федерации
Открыта "Горячая линия" МЧС Республики Узбекистан по факту дорожно-транспортного происшествия в Ставропольском крае Российской Федерации.
Согласно поступившей информации в “Call-center” МЧС Республики Узбекистан от гражданина А.Бойматова (гражданин Республики Узбекистан в данное время находящийся на территории Российской Федерации)
4 апреля 2018 года в 18:39 часов на автомобильной дороге “Ставрополь-Новоалександровск” Изобильненского городского округа Российской Федерации произошло дорожно-транспортное происшествие между автомобилем “ВАЗ-2101” и грузовым автомобилем “ИСУЗУ”.
В результате ДТП погибли 4 граждан Узбекистана.
Данные погибших лиц:
1.Шухрат Жумакулов, 1983 г.р.
2.Миржалол Тагаев, 1991 г.р.
3.Мухритдин Каршиев, 1995 г.р.
4.Бахром Юнусов, 1988 г.р.
По предварительным данным погибшие являются уроженцами Заминского района Джизакской области.
Тела погибших доставлены в Центральную городскую больницу г. Изобильный  Ставропольского края Российской Федерации.
Данная информация подтверждена Национальным Центром управления кризисными ситуациями Российской Федерации.
МЧС Узбекистана открыта "Горячая линия" по телефонному номеру (+998 71) 147-10-50, где Вы можете получить подробную информацию о данном происшествии.