35 нафар самарқандлик Ўзбекистон фуқароси бўлди
Президентимиз Шавкат Мирзиёевнинг 2018 йил 6 мартдаги фармонига кўра, Самарқанд вилоятида яшовчи 35 нафар юртдошимиз Ўзбекистон Республикаси фуқаролигига қабул қилинди.
Самарқанд вилояти ҳокимлигида ушбу шахсларга Ўзбекистон Республикаси фуқароси паспортини тантанали топшириш маросими ўтказилди.
Тадбирда мамлакатимизда инсон ҳуқуқ ва эркинликларини таъминлаш, юртимизда истиқомат қилаётган барча миллат ва элат вакилларининг аҳил-иноқ ҳаёт кечириши учун зарур ҳуқуқий асос, кенг имкониятлар яратилгани таъкидланди.
Президентимизнинг кейинги икки йил давомида қабул қилган фармонларига кўра, кўплаб юртдошларимиз Ўзбекистон Республикаси фуқаролигига қабул қилинди. Жумладан, Самарқанд вилоятида ҳам 2017 йилда 27 нафар шахсга фуқаролик паспорти берилди. Бу йил уларнинг сафи яна кенгайди.

В Самарканде 35 соотечественникам выданы гражданские паспорта
Согласно указу Президента нашей страны от 6 марта 2018 года 35 наших соотечественников, проживающих в Самаркандской области, были приняты в гражданство Республики Узбекистан.
В Самаркандском областном хокимияте состоялась торжественная церемония вручения этим лицам паспортов граждан Республики Узбекистан.
На мероприятии отмечалось, что в нашей стране создана необходимая правовая база, широкие возможности для обеспечения прав и свобод человека, мирной и сплоченной жизни представителей различных национальностей и конфессий.
Согласно указам Президента нашей страны, принятым в течение последних двух лет, многие наши соотечественники приняты в гражданство Республики Узбекистан. В частности, в Самаркандской области в 2017 году гражданские паспорта выданы 27 лицам. В этом году их ряды пополнились.