Сирдарё вилояти божхона бошқармасининг янги биноси фойдаланишга топширилди
Шу муносабат билан ташкил этилган тадбирда Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси раиси, генерал-майор М.Азимов ва бошқалар мамлакатимизда божхона тизими моддий-техник базасини мустаҳкамлаш, тажрибали ва билимли кадрлар билан таъминлашга алоҳида эътибор қаратилаётганини таъкидлади.
Бинони барпо этишда “Улуғбек Янгиер қурилиш” масъулияти чекланган жамияти қурувчилари томонидан 10 миллиард 168 миллион сўмлик қурилиш-монтаж ишлари бажарилди.
– Бошқармамиздаги 20 дан зиёд бўлимда 137 нафар ходим фаолият юритади, – дейди Сирдарё вилояти божхона бошқармаси бошлиғи, полковник Ш.Хайруллаев. – Инновацион лойиҳа асосида божхона хизмати учун махсус қурилган 3 қаватли бинода замонавий шароитлар яратилган. Кабинетлар тўлиқ компьютерлаштирилиб, қаттиқ ва юмшоқ мебеллар ҳамда бошқа оргтехника воситалари билан жиҳозланди. Лаборатория, мажлислар зали, маънавият, дам олиш хоналари, 90 ўринли ошхона, тренажёр зали, кутубхона ходимлар ихтиёрида.
Бундан ташқари, иншоот ичида ва ташқарисида 18 кузатув-назорат камераси ўрнатилган. Электр энергияси билан ишлайдиган замонавий ва тежамкор “Chiller” аппарати хоналарни мунтазам равишда иситиш ва совутишга мўлжалланган.
Бошқарма ҳовлисига 100 тупдан зиёд мевали ва манзарали дарахт, гул кўчатлари ўтқазилган. Сунъий қопламали футбол майдони, автотураргоҳ барпо этилган.

В Гулистане сдано в эксплуатацию новое здание Сырдарьинского областного таможенного управления
На организованном по этому случаю мероприятии председатель Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан генерал-майор М.Азимов и другие отметили, что в нашей стране уделяется особое внимание укреплению материально-технической базы таможенной службы, ее укомплектованию опытными и глубоко образованными кадрами.
В ходе строительства здания ООО “Улугбек Янгиер курилиш” выполнены строительно-монтажные работы на 10 миллиардов 168 миллионов сумов.
- В нашем управлении действует более 20 отделов, в которых работают 137 сотрудников, - сказал начальник Сырдарьинского областного таможенного управления полковник Ш.Хайруллаев. - В специально построенном на основе инновационного проекта трехэтажном здании для таможенной службы созданы современные условия. Кабинеты полностью компьютеризированы, оснащены необходимой мебелью и оргтехникой. В распоряжении сотрудников – лаборатория, зал заседаний, кабинет духовности, комнаты отдыха, столовая на 90 мест, тренажерный зал, библиотека.
Внутри и снаружи здания установлены 18 камер наблюдения. Современные и экономичные установки-чиллеры предназначены для отопления и кондиционирования помещения.
Во дворе нового здания управления высажено более 100 фруктовых и декоративных деревьев, цветы. Построены футбольный стадион с искусственным покрытием и стоянка.