Инҳа университетида “Oracle Academy” фаолиятини бошлади
Тошкент шаҳридаги Инҳа университетида “Oracle Academy” фаолиятини бошлади. Тадбирда университет раҳбарияти ҳамда “Oracle Academy”​ дастурининг минтақавий раҳбари Дени Гурис иштирок этди.
“Oracle”​ компаниясининг мазкур таълим ташаббуси мактаб, коллеж ва университет ўқитувчилари, шунингдек мустақил ўрганувчилар учун ахборот технологияларини узлуксиз ўрганиш учун зарур ресурсларни, комплекс дастурларни тақдим этади. Ҳар йили жаҳон миқёсида “Oracle Academy” курсларида 120 мамлакатдан 3,5 миллион нафардан зиёд битирувчилар тамомлайди.
Мисол учун, Java Fundamentals, Java Foundations, Java Programming, Database Foundations, Database Design and Programming With SQL, Programming with PL/SQL, APEX – Application Development Foundations​ каби курслар мутахассислар учун замонавий дастурлаш тиллари ва тизимларини ўрганишлари учун айни муддао.
90-180 соатлик курс қизиқарли ва долзарб маърузалар, мустақил ўқиш, амалий машғулотлар, билимларни назорат қилиш, курс лойиҳасини ишлаб чиқиш ва амалга ошириш каби қисмлардан иборат ва улар иштирокчиларнинг рақобатбардошлик даражасини оширади.
Курслар академик дастурга киритилиши мумкин, улар аниқ илмий мақсадларни ўз ичига олади ва кўплаб амалдаги халқаро стандартларга ва имтиҳонларга жавоб беради.
Хоҳловчилар мазкур курсда онлайн шаклда бепул таҳсил олишлари мумкин.
Тадбир давомида талабалар "Ахборот хавфсизлиги асослари" ҳақидаги тақдимотини тингладилар. Маърузадан талабалар ахборот хавфсизлигини таъминлашнинг асосий принциплари, шунингдек, компютерни ўрганиш технологияларидан фойдаланиш ва уларга ҳужумларни ўз вақтида аниқлаш ва уларга жавоб бериш каби янги йўналишларни ўргандилар.

В Инха открылась Oracle Academy
Oracle Academy — это образовательная инициатива компании Oracle, призванная предоставить все необходимые ресурсы для непрерывного обучения информационным технологиям учащимся школ, колледжей и студентам вузов, чтобы помочь им подготовиться к учебе и работе.
Ежегодно курсы Oracle Academy проходят свыше 3,5 млн учащихся в 120 странах. Программы Oracle Academy помогают молодым людям подготовиться к работе в современных глобальных экономических условиях.
Наиболее востребованные академические курсы – Java Fundamentals, Java Foundations, Java Programming, Database Foundations, Database Design and Programming With SQL, Programming with PL/SQL, APEX – Application Development Foundations доступны бесплатно. Они включают аудиторное и самостоятельное обучение, практические занятия, контроль знаний, разработку и выполнение курсового проекта.
Каждый следующий курс является логическим продолжением предыдущего (Fundamentals, Foundations, Programming). Для обучения на курсах знания в ИТ-сфере не требуются. Их можно интегрировать в академическую программу. Продолжительность курса составляет 90-180 часов.
В рамках церемонии открытия Oracle Academy в университете прошло мероприятие Oracle Academy Student Day. В нем приняли участие более 150 студентов Университета Инха в Ташкенте и Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хоразмий (ТУИТ).
В ходе Oracle Academy Student Day руководители программы Oracle Academy рассказали о возможностях, предоставляемых компанией учебным заведениям на бесплатной основе. В центре внимания были основы информационной безопасности. Студентам рассказали о новых направлениях применения технологий машинного обучения и больших данных для своевременного обнаружения атак и реагирования на них.
Представители компании Jet Infosystems акцентировали внимание на том, какими знаниями и навыками нужно обладать, чтобы построить успешную карьеру в ИТ-сфере.