Пучон университети профессори Ли Донг Вук Тошкентда университет филиалини ташкил этиш бўйича гуруҳ раҳбари этиб тайинланди
2018-03-27 | Таълим
Мактабгача таълим вазирлиги ва Пучон университети ўртасида “Тошкент шаҳрида Пучон университети филиалини очиш тўғрисида”ги баённома имзоланган эди. Ушбу филиалда мактабгача таълим педагогикаси ва психологияси факультети фаолият юритиши режалаштирилган.
Жорий йилнинг 26 март куни Пучон университети профессорлари жаноб Ли Донг Вук ва Ли Хи Гюнг хонималар билан навбатдаги учрашув бўлиб ўтди. Тадбирда ҳамкорлик муносабатларининг истиқболдаги режалари муҳокама қилинди. Хусусан, университет филиали қурилишини тезлаштириш (Тошкент шаҳри Чилонзор туманидаги Педагогика коллежи худудида мазкур филиални қуриш учун ер майдони ажратилган), мамлакатимиз педагогика олий ўқув юртидаги 3 йиллик бакалавриат йўналиши бўйича қўшма ўқув режасини ишлаб чиқиш каби масалалар муҳокама қилинди.
Томонлар шунингдек, мактабгача таълим соҳаси вакилларини қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш бўйича ўқув курслари, Ўзбекистон Респбуликасида мактабгача таълим давлат дастури ишлаб чиқишда ҳамкорликни кучайтириш масалаларини муҳокама қилишди. Учрашув якунида меҳмонлар томонидан Мактабгача таълим вазирлигига кореялик муаллифлар томонидан яратилган ўқув-услубий материаллар бепул тарзда тақдим этилди.

Профессор Пучонского университета Ли Донг Вук утвержден главой группы по организации филиала в Ташкенте
2018-03-27 | Образование
Как сообщалось ранее, между Министерством дошкольного образования и Пучонским университетом был подписан протокол «О намерениях по открытию филиала Университета Пучон в городе Ташкенте», где будет действовать факультет дошкольной педагогики и психологии.
Сегодня состоялась очередная встреча с делегацией Пучонского университета в лице профессоров Ли Донг Вук и Ли Хи Гюнг. Стороны обсудили дальнейшие перспективы сотрудничества. В частности, строительство филиала университета (земельный участок для строительство данного филиала было предоставлено на территории Педагогического колледжа в Чиланзарском районе г.Ташкента), обсуждались вопросы по разработке совместного учебного плана для ВУЗов Узбекистана с 3-х летним обучением бакалавриата.
Стороны также обсудили вопросы участие в совместной разработке программ для курсов переподготовки и повышения квалификации и государственной программы дошкольного образования Республики Узбекистан.
В конце встречи со стороны гостей Министерству дошкольного образования были на безвозмездной основе предоставлены учебно-методические материалы, разработанные корейскими авторами для использования в дальнейшем в сфере дошкольного образования Узбекистана.