Давлатимиз раҳбарининг алоҳида кўрсатмаларига мувофиқ Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси ва Бухоро вилояти ҳокимлиги томонидан Ўзбекистон Республикасининг Малайзиядаги элчихонаси билан олиб борилаётган ҳамкорлик тадбирлари доирасида Бухоронинг туристик компаниялари Куала-Лумпур шаҳрида ташкил этилгган MATTA FAIR 2018 туристик кўргазмасида қатнашмоқда.
Мазкур тадбирга вилоятдан ташриф буюрган “EAST LINE TOUR” компаниясидан олинган хабарга кўра, бу кўргазмада дунёнинг 86 та мамлакатидан туристик компаниялар вакиллари қатнашмоқда.
Тадбирнинг 2 куни давомида Бухоронинг туристик компанияси вакиллари жами 18 та туристик агентликлар билан учрашув ўтказишган, Ўзбекистоннинг туристик салоҳиятига оид 2500 дан кўпроқ материаллар тарқатилган.
Мамлакатимизга Малайзия ва бошқа хорижий давлатлардан сайёҳларни жалб қилиш бўйича 5 та янги туристик ҳамкорлар билан шартномалар тузилган.
Олиб борилган музокаралар асосида Малайзия ва Сингапурда фаолият юритаётган салоҳиятли инвесторлар апрель-май ойларида Ўзбекистонга ташриф буюришларини билдиришган.
Бухоронинг туристик компанияси вакиллари MATTA FAIR 2018 туристик кўргазмаси якунлангандан сўнг меҳмонхона ва ресторан бизнеси бўйича ҳамкорлик учрашувларини ўтказиш учун Сингапур ва Индонезиянинг Жакарта шаҳарларига боришни режалаштирган.

Ведущие туристические компании Бухары в Малайзии
Согласно особого указания руководителя страны, а также в рамках мероприятий по сотрудничеству между Госкомтуризмом при участии Бухарского областного хокимията с посольством Малайзии туристические компании Бухары принимают участие на туристической выставке MATTA FAIR 2018 проходящей в городе Куала Лумпур.
Согласно информации полученной от компании «EAST LINE TOUR» прибывшей на выставку из Бухарской области, в данном мероприятии принимают участие туристические компании из 86 стран мира.
За 2 дня участия в мероприятии представители туристических компаний Бухары провели 18 встреч с туристическими агентствами, роздано более 2500 материалов повествующих о туристическом потенциале Узбекистана.
Заключены 5 договора с новыми туристическими партнерами по привлечению туристов в нашу страну из Малайзии и других зарубежных стран.
В ходе проведенных переговоров потенциальными инвесторами из Малайзии и Сингапура было отмечено о планировании визита в Узбекистан в апреле-мае текущего года.
Представители туристических компаний Бухары по завершению туристической выставки MATTA FAIR 2018 запланировали поездку в Сингапур и в столицу Индонезии Джакарту с целью проведения партнерских встреч по развитию гостиничного и ресторанного бизнеса.