Ҳиндистон делегацияси Бухорода
Деҳли шаҳри жомъе масжиди бош имоми Саид Аҳмад Бухорий бошчилигидаги делегация жорий йилнинг 15 март куни Бухорога ташриф буюрди.
Юқори мартабали меҳмон, унинг оиласи ва уларга ҳамроҳлик қилаётган Уттараканд штатининг шариат ишлари бўйича маслаҳатчиси Мавлоно Зохид Раза Ризви ва исломшунос олим Хважа Ифтикхар Аҳмедларни Бухоро темир йўл вокзалида вилоят ҳокимининг ўринбосари Б.Шахриёров, Туризмни ривожлантириш департаменти директори Ф.Хужаев ва Ўзбекистон Мусулмонлар идораси вилоят бош имом хатиби М.Нуруллаевлар томонидан кутиб олинди.
Ўтмишда Бобурийлар билан биргаликда Ҳиндистонга йўл олган имом Бурхон Бухорийнинг 13-авлоди ҳисобланган Саид Аҳмад Бухорий раҳбарлик қилаётган делегация куннинг иккинчи ярмида Бухородаги улуғ қадамжолар Абу Ҳафс Кабир Бухорий зиёратгоҳи, Чор Бакр мажмуаси ва Мир Араб мадрасасида бўлишди.
Ҳиндистонлик меҳмонлар шарафига Бухоро шаҳридаги “Будриддин” ресторанида тушлик ва “Лаби Ҳовуз” ресторанида кечки овқат дастурхони ёзилди.

Делегация Индии в Бухаре
15 марта текущего года делегация во главе с главным имамом соборной мечети города Дели Саид Ахмад Бухорий прибыл с визитом в город Бухару.
Высокопоставленный гость, его семья, и сопровождающие их советник по делам шариата штата Уттараканд Мавлоно Зохид Раза Ризви и ученый исламовед Хважа Ифтихкар Ахмед были встречены на Бухарском железнодорожном вокзале заместителем хокима Бухарской области Б.Шахриёровым, директором департамента по развитию туризма Ф.Хужаевым и главным имам-хатибом области при управление мусульман Узбекистана М.Нуруллаевым.
Делегация под руководством Саид Ахмад Бухорий, который является 13-ым потомком Бурхана Бухорий отправившегося в свое время в Индию вместе с Бабуридами (Бабуром), во второй половине дня побывала в великих местах паломничества Бухары: в мавзолее Абу Хафс Кабир Бухорий, в комплексе Чор Бакр и в медресе Мир Араб.