"Ишонч телефони" бўйича 2017 йил 4-чоракнинг маълумоти
Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлигининг «Ишонч телефони» 24 соат давомида фуқаролардан мурожаатларни қабул қилади.
2017 йил давомида ғазначилик, Пенсия, иш ҳақи тўлови масалалари ҳамда тендер ва танлов савдолари масалалари бўйича 764 та мурожаатлар келиб тушди.
Ҳисобот даврида 770 та мурожаат (шундан 41 та мурожаат 2016 йилдан ўтган) ўрганиб чиқилди ва уларнинг 269 таси ёки 35 фоизи ўз тасдиғини топди.
Кўриб чиқиш жараёнида аниқланган камчиликлар юзасидан масъул ходимларнинг 99 нафарига «Хайфсан» эълон қилинди, 10 нафарига иш ҳақидан жарима ва 4 нафар ходим билан меҳнат шартномаси бекор қилинди.
Шунингдек, келиб тушган мурожаатларни ўрганиш якунлари билан 9 таси ҳуқуқни муҳофаза қилиш органларига топширилди ва 38 таси бўйича юқори турувчи ташкилотларга тақдимнома киритилди.

Сведения о деятельности “Телефона доверия” за 4-квартал 2017 года
«Телефон доверия» Министерства финансов Республики Узбекистан принимает обращения граждан в течении 24 часов.
За 2017 год по казначейским, пенсионным вопросам, а также по вопросам заработной платы и проведения тендерных торгов поступило 764 обращений.
За отчетный период было изучено 770 обращений (в том числе 41 обращение переходящее с 2016 года), из которых 269 или 35 процентов были подтверждены.
В ходе рассмотрения, по выявленным нарушениям 99 ответственным лицам были объявлены “выговоры”, к 10 лицам применены штрафы с заработной платы и с 4-мя должностными лицами были прекращены трудовые договора.
Кроме того, по итогам проведенных изучений по 9 обращениям материалы  были переданы в правоохранительные органы и по 38 обращениям были внесены представления в вышестоящие инстанции.