Будапешт шаҳридаги учрашувлар
2018 йилнинг 28 февраль куни «Вишеград гуруҳи» ва Марказий Осиё давлатлари ташқи иш вазирларининг биринчи учрашувида иштирок этиш учун Будапешт шаҳрига келган Ўзбекистон Республикаси делегацияси Венгрия Ташқи иқтисодий алоқалар ва ташқи ишлар вазири ўринбосари Левент Мадяр билан учрашди. Л.Мадяр иқтисодий дипломатия масалаларига масъул.
Музокараларда икки томонлама алоқаларни фаоллаштириш, аввало савдо-иқтисодий ва инвестицион соҳаларда мустаҳкамлаш, шунингдек, 2018 йилда қўшма тадбирларни ўтказиш жадвали ва шакллари муҳокама қилинди.
Шу куннинг ўзида Ўзбекистон делегацияси Будапешт шаҳри мери Иштван Тарлош, Давлат хизмати миллий университети ректори Андраш Патий билан музокаралар ўтказди.

Встречи в г.Будапеште
28 февраля 2018 года делегация Республики Узбекистан в рамках участия в первой встрече министров иностранных дел стран «Вышеградской группы» и Центральной Азии и пребывания в г.Будапеште встретилась с заместителем министра внешних экономических связей и иностранных дел Венгрии Левентом Мадьяром, курирующим вопросы экономической дипломатии.
Стороны обсудили практические вопросы активизации двусторонних связей, прежде всего в торгово-экономической и инвестиционной сферах, а также график и форматы проведения совместных мероприятий в 2018 году.
В этот же день узбекская делегация провела переговоры с мэром г.Будапешта Иштваном Тарлошем, ректором Национального университета государственной службы Андрашем Патий.