Ўзбекистон ТИВ делегациясининг бўлажак ташрифлари тўғрисида
2018 йилнинг 26 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлиги делегацияси Ўзбекистон-Туркия маслаҳатлашувларида иштирок этади.
Анқара шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Президентининг Афғонистон бўйича махсус вакили Исматулла Иргашев ва Туркия Республикасининг Афғонистон бўйича махсус вакили Фазли Чўрман Афғонистондаги вазиятни барқарорлаштириш масалаларини муҳокама қиладилар ҳамда 2018 йилнинг 26-27 март кунлари Тошкент шаҳрида бўлиб ўтадиган Афғонистон бўйича «Тинчлик жараёни, хавфсизлик соҳасида ҳамкорлик ва минтақавий шерикчилик» номли халқаро конференциянинг кун тартиби юзасидан фикр алмашадилар.

О предстоящих визитах делегации МИД Узбекистана
26 февраля 2018 года делегация МИД Республики Узбекистан примет участие в узбекско-турецких консультациях.
В г.Анкаре Спецпредставитель Президента Республики Узбекистан по Афганистану Исматулла Иргашев и Спецпредставитель Турецкой Республики по Афганистану Фазли Чорман обсудят вопросы урегулирования афганской ситуации, а также обменяются мнениями по повестке дня намеченной на 26-27 марта 2018 года в г.Ташкенте международной конференции по Афганистану «Мирный процесс, сотрудничество в сфере безопасности и региональное взаимодействие».
Узбекская делегация также примет участие в предстоящем 2-м заседании «Кабульского процесса» в столице Афганистана.