Латвия экспертлари иштирокида ўқув машғулотлари ўтказилди
ДБҚнинг Миллий кинология Марказида жорий йилнинг 6-8 февраль кунлари БОМКА-9 дастури доирасида Латвия божхона хизматининг экспертлари иштирокида хизмат итларини тайёрлаш ва ўқув жараёнини ташкил этиш бўйича ўқув машғулотлари ўтказилди.
Ушбу тадбирнинг мақсади Ўзбекистон Республикаси ҳуқуқни муҳофаза қилиш органларининг кинологларини малакасини ошириш, кинология хизматини иш самарадорлигини ва сифатини янада яхшилаш ҳамда узоқ муддатли ўзаро хамкорлик бўлиб ҳисобланади.
Тадбирда Латвия Республикасининг Ўзбекистондаги посоли М. Попковс, посолнинг котиби Л. Ермацане, УзБюроКЕС вакили Н. Самандарова, МХХ ДЧҲҚҚ кинология хизмати ходимлари қатнашди. Семинарда Латвия Республикасининг Давлат даромадлари хизмати божхона бошқармаси кинология хизмати бошлиғи А. Езис, кинология хизмати катта эксперти В. Биковскис лекция ва амалий машғулотлар ўтказишди.

Система организации высокоэффективной кинологической службы
С 6 по 8 февраля 2018года на базе Национального кинологического центра (НКЦ) состоялся национальный семинар для таможенных и пограничных ведомств Узбекистана на тему «Система организации высокоэффективной кинологической службы», организованный в рамках 9-й фазы Программы содействия управлению границами в Центральной Азии (БОМКА).
Целью проведения данного мероприятия являлосьразвитие и поддержание долгосрочной, высокоэффективной и качественной работы кинологической службы,повышение квалификации кинологов правоохранительных органов Республики Узбекистан. Также в работе семинара принимали участие М. Попковс –Чрезвычайный и полномочный посол Латвийской Республики в Узбкистане, Л. Ермацане – Второй секретарь Посольства, Н. Самандарова–представительУзБюроКЕС и сотрудники кинологической службы КОГГ СНБ Республики Узбекистан.
Лекторами семинара являлись А. Езис–Начальник кинологической службы и В. Биковскис – старший эксперт кинологической службы Управления таможни Службыгосударственных доходов Латвии.