Давлатимиз раҳбари ташаббуси билан Олмазор тумани Қичқириқ канали бўйида маданият ва истироҳат боғи барпо этилиши режалаштирилган.
Шавкат Мирзиёевга мазкур парк лойиҳаси юзасидан маълумот берилди.
Боғда болалар ва спорт майдончалари, замонавий аттракционлар ташкил этилади. Абдулла Қодирий ва Чўлпон номидаги кутубхоналар, Нуронийлар маскани қурилади.
Президентимиз кутубхоналарнинг пойтахт мактаблари билан ҳамкорлигини йўлга қўйиш, Абдулла Қодирий ва Чўлпон ижодини ёшларга чуқурроқ ўргатиш зарурлигини таъкидлади.
Аҳолининг дам олиши учун қулайликларни ошириш, хусусан, Нуронийлар масканида чойхона ва аския маркази ташкил қилиш, яқин жойда поликлиника барпо этиш бўйича кўрсатмалар берди.
Президентимиз Тошкент шаҳрида «Хавфсиз шаҳар» концепцияси асосида олиб борилаётган ишлар билан танишди.
Давлатимиз раҳбари уйма-уй юриб, одамлар билан суҳбатлашиш, уларнинг муаммоларини ҳал қилишга кўмаклашиш, иш ўринлари яратиш, жаҳолатга қарши маърифат билан курашиш зарурлигини таъкидлади.

Президент посетил Алмазарский район
По инициативе главы нашего государства на берегу канала Кичкирик в Алмазарском районе будет создан парк культуры и отдыха.
Шавкату Мирзиёеву была представлена информация по проекту данного парка.
Здесь будут организованы детские и спортивные площадки, современные аттракционы, разместятся библиотеки имени Абдуллы Кадыри и Чулпана, центр аксакалов.
Президент отметил необходимость налаживания сотрудничества библиотек со столичными школами, широкого приобщения молодежи к творчеству Абдуллы Кадыри и Чулпана.
Дал указания по расширению удобств для отдыха населения, организации чайханы и центра аскии для аксакалов, строительству неподалеку поликлиники.
Президент ознакомился также с проводимой в Ташкенте работой в рамках концепции "Безопасный город".
Глава нашего государства указал на необходимость тесного диалога с людьми, создания рабочих мест, борьбы против невежества через просвещение.