Қозоғистон Республикасининг Актюбинск вилоятида 2018 йил 18 январь куни содир бўлган фожиа оқибатида Ўзбекистон Республикаси фуқаролари ҳалок бўлгани муносабати билан хорижий давлатлар раҳбарлари номидан ҳамдардлик мактублари келмоқда.
Давлатимиз раҳбари Шавкат Мирзиёев номига Озарбайжон Республикаси Президенти Илҳом Алиев, Беларусь Республикаси Президенти Александр Лукашенко, Афғонистон Ислом Республикаси Президенти Муҳаммад Ашраф Ғани, Венгрия Президенти Адер Янош, Чехия Республикаси Президенти Милош Земан томонидан йўлланган самимий ҳамдардлик ва қўллаб-қувватлаш сўзлари битилган мактублар келди.
Хорижий давлатлар раҳбарлари ўз мактубларида Ўзбекистон фуқаролари ҳалок бўлгани ҳақидаги хабар уларни чуқур қайғуга солганини таъкидлаган. Содир бўлган фожиа муносабати билан улар Ўзбекистон Президенти, ҳалок бўлганларнинг оила аъзолари ва яқинлари, бутун халқимизга чуқур ҳамдардлик изҳор этган.

Condolences are received from the heads of foreign states, in connection with the death of citizens of the Republic of Uzbekistan in January 18 tragic incident in Aktobe region of Kazakhstan.
Shavkat Mirziyoyev received sincere condolences and words of support from President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, President of the Republic of Belarus Alexander Lukashenko, President of the Islamic Republic of Afghanistan Mohammad Ashraf Ghani, President of Hungary Ader Janos, President of the Czech Republic Miloš Zeman.
The heads of foreign states note in their condolences that they received with deep pain the news of the tragic death of Uzbekistan citizens. In connection with the tragic incident, they expressed their deep condolences to the President of Uzbekistan, to the families and relatives of the deceased, to all people of our country.