2018 йилнинг 18 январь куни амалий ташриф билан АҚШда бўлиб турган Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Нью-Йорк шаҳридаги Бирлашган Миллатлар Ташкилотининг бош қароргоҳида бўлиб ўтган БМТ Хавфсизлик кенгаши аъзоларининг олий даражадаги «Оммавий қирғин қуролларини тарқатмаслик: ишонч чоралари» мавзусидаги тадбирда иштирок этди.
Қозоғистон раислиги доирасида ўтказилган БМТ Хавфсизлик кенгашининг тадбирида Қозоғистон Президенти Нурсултон Назарбоев, БМТ Бош котиби Антониу Гутерриш, Хавфсизлик кенгашига аъзо давлатлар делегациялари раҳбарлари томонидан нутқ сўзланди.

Тематический брифинг членов Совета Безопасности ООН
18 января 2018 года в г.Нью-Йорке Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов, находящийся в США с рабочим визитом, принял участие в тематическом брифинге членов Совета Безопасности ООН высокого уровня «Нераспространение оружия массового поражения: меры доверия», который состоялся в штаб-квартире Организации Объединенных Наций.
На мероприятии, которое прошло в рамках казахстанского председательства в Совете Безопасности ООН, выступили Президент Казахстана Нурсултан Назарбаев, Генеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш, руководители делегаций государств-членов Совбеза.