ТАТУ ва KOICA истиқболли лойиҳани амалга оширади
13 декабрь куни вазирликда Корея халқаро ҳамкорлик агентлиги (KOICA) делегацияси билан учрашув бўлиб ўтди. Унда вазирлик раҳбарияти ҳамда агентликнинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси раҳбари Сон Сонг Ил бошчилигидаги Жанубий Кореядан ташриф буюрган KOICA мутахассислари иштирок этдилар.
KOICA мутахассислари университетда бўлиб, ташкилот томонидан амалга оширилиши белгиланган "АКТ орқали Тошкент ахборот технологиялари университетининг инновацион таълимий муҳитини ривожлантириш" лойиҳасини яқиндан ўрганишди.
Учрашув давомида лойиҳани амалга ошириш режалари муҳокама қилинди. Шунингдек, ҳар иккала томон ахборот технологиялари, жумладан масофавий таълим ривожлантириш бўйича ўзаро ҳамкорликни мустаҳкамлаш истиқболлари хусусида таклифларини билдирди. Қайд этилганидек, ТАТУ ва KOICA ўртасидаги ҳамкорлик Ўзбекистонда жаҳон стандартларига мос малакали кадрлар тайёрлаш учун замин яратади.

Углубляется сотрудничество между ТУИТ и KOICA
13 декабря в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций состоялась встреча с делегацией Корейского агентства по международному сотрудничеству (KOICA) во главе директора офиса KOICA в Узбекистане г-на Сон Сонг Иль.
Специалисты KOICA прибыли в Узбекистан для обсуждения вопросов, связанных с проектом KOICA «Развитие инновационной образовательной среды Ташкентского университета информационных технологий путем применения ИКТ».
На встрече обсужден план реализации проекта, а также перспективы развития сотрудничества по подготовке кадров в области информационных технологий, в частности внедрения системы дистанционного обучения путем оснащения современными техническими средствами и новыми методами обучения в ТУИТ. Было отмечено, что расширение сотрудничества между ТУИТ и KOICA будет способствовать повышению качества подготовки квалифицированных специалистов в сфере ИКТ на уровне международных стандартов.
Стороны договорились продолжить в тесном сотрудничестве работу в данном направлении, а также рассмотреть план действий по сотрудничеству между ТУИТ и KOICA путем внедрения современных технологий и методов обучения.