Бангладеш элчиси Ўзбек халқини кириб келаётган Янги йил билан қутлади
Янги, 2018 йилнинг кириб келишига саноқли кунлар қолди. Ушбу байрам арафасида мамлакатимизда аккредитациядан ўтган дипломатия корпуси вакиллари ўзбек халқига ўзларининг табрикларини йўллашмоқда.
Бангладешнинг мамлакатимиздаги Фавқулодда ва Мухтор элчиси Мосуд Маннан ўз қутловномасида қуйидаги тилакларини баён этди:
- Бангладеш Халқ Республикаси халқи ва ҳукумати номидан ҳамда ўз номимдан Ўзбекистон Республикаси халқи ва ҳукуматига Президент Шавкат Мирзиёев етакчилигидаги узоқни кўзлаган сиёсати, Мянманинг жуда кўп сонли аҳолиси Бангладешда жойлашувидаги қўллаб-қувватлаши ҳамда кўмаги учун самимий миннатдорлигимни изҳор этишни истар эдим. Мен чин дилимдан мамлакатларимиз ўртасидаги бир-бирини тўғри тушуниш ва ўзаро ҳамкорлик янги йилда янада мустаҳкамланишини тилайман.
2018 йилда бизнес ва сайёҳлик алоқаларимизни янги босқичга кўтариш илгари сурилгани ҳолда “Ўзбекистон ҳаво йўллари” Миллий авиакомпаниясининг Тошкентдан Даккага тўғридан-тўғри ҳаво қатновлари қайта йўлга қўйилишига катта умид боғлайман.

Посол Бангладеш поздравляет узбекский народ с Новым годом
До наступления 2018 года остались считанные дни. По этому случаю представители дипломатического корпуса, аккредитованного в нашей стране, направляют свои поздравления в адрес узбекского народа.
Свое праздничное послание в этот раз направил Чрезвычайный и полномочный посол Народной Республики Бангладеш Мосуд Маннан:
- От имени народа и правительства Народной Республики Бангладеш и от себя лично я хотел бы выразить нашу сердечную благодарность и признательность народу и правительству Республики Узбекистан за дальновидное руководство Президента Шавката Мирзиёева, за поддержку и помощь перемещенному населению Мьянмы, которое в огромном количестве укрылось в Бангладеш. Я искренне желаю, чтобы этот вид взаимопонимания и сотрудничества между нашими двумя странами укрепился в новом году.
В 2018 году я очень рассчитываю на возобновление прямых рейсов «Узбекистон хаво йуллари» между Ташкентом и Даккой, продвигая бизнес и туризм на более высокий уровень.