Тошкент шаҳрида фуқаролар билан қабул ўтказилди
2017 йилнинг 16 декабрь куни Фавқулодда вазиятлар вазири Р.Джураев Тошкент шаҳрида фуқаролар билан учрашди.
Мазкур тадбир Тошкент шаҳридаги Ўзбекистон Республикаси Президентининг Халқ қабулхонасида ташкил этилиб, унда Тошкент шаҳар ҳокимининг биринчи ўринбосари, Фавқулодда вазиятлар вазирлиги ва фавқулодда вазиятлар бошқармасининг мутасадди ходимлари, шунингдек, Олмазор, Шайҳонтоҳур ва Юнусобод туманлари ҳокимларининг ўринбосарлари ва фуқаролар иштирок этдилар.
Қабул давомида 12 нафар фуқаро ўзларини қийнаётган муаммо билан мурожаат қилишди. Барча мурожаатлар Тошкент шаҳар ҳокимлиги билан ҳамкорликда ўрнатилган тартибда кўриб чиқилди. Бундан ташқари, Фавқулодда вазиятлар вазирлиги тизимига ҳарбий хизматга қабул қилиш юзасидан 6 нафар фуқаронинг мурожаатлари ҳам кўриб чиқилди.

Выездной приём в городе Ташкенте
16 декабря 2017 года Министр по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан Р.Джураев провел выездной прием граждан в городе Ташкенте.
В мероприятии, организованном в народной приемной Президента Республики Узбекистан в городе Ташкенте приняли участие начальники управлений Центрального аппарата МЧС и УЧС города Ташкента, первый заместитель хокима города Ташкента, жители и заместители хокимов Алмазарского, Шайхантахурского и Юнусабадского районов.
В ходе приёма 12 граждан обратились с просьбой решить волнующие их проблемы. Все обращения были рассмотрены в установленном порядке совместно с представителями исполнительного аппарата хокимията города Ташкента. Кроме того, рассмотрены вопросы зачисления на военную службу в МЧС 6 человек.