Россия парламенти делегациясининг Ўзбекистонга ташрифига оид
2017 йилнинг 30 ноябрь куни Тошкент шаҳрига Россия Федерацияси Федерал Мажлисининг Федерация Кенгаши раиси ўринбосари Иляс Умаханов бошчилигидаги делегация ташриф буюради.
Россия парламентининг юқори палатаси аъзолари Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси ва Сенатида учрашув ва музокаралар ўтказади ҳамда «Ўзбекистон ва Россия: 25 йиллик стратегик шериклик» номли тарихий-ҳужжатли кўргазманинг очилиш маросимида иштирок этади.
Шунингдек, 30 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Сенати ва Россия Федерацияси Федерал Мажлисининг Федерацияси Кенгаши ўртасидаги ҳамкорлик бўйича комиссия мажлиси бўлиб ўтади.
Россия парламенти делегацияси билан бирга ишбилармон доира вакиллари ҳам мамлакатимизга келган бўлиб, ташриф дастурига биноан Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси билан ҳамкорликда «Ўзбекистон ва Россия ўртасида савдо-иқтисодий ва инвестициявий ҳамкорликни янада ривожлантириш ва кенгайтириш истиқболлари» мавзусидаги «давра суҳбати»ни ўтказиш кутилмоқда.

О визите в Узбекистан парламентской делегации России
30 ноября 2017 года в г.Ташкент прибывает делегация Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации во главе с заместителем председателя Ильясом Умахановым.
Члены верхней палаты российского парламента проведут встречи и переговоры в Законодательной палате и Сенате Олий Мажлиса Республики Узбекистан, примут участие в церемонии открытия историко-документальной выставки «Узбекистан и Россия: 25 лет стратегического партнерства».
30 ноября также состоится заседание Комиссии по сотрудничеству Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан и Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации.
В программе визита парламентской делегации России, вместе с которой в нашу страну прибыли представители деловых кругов, проведение совместно с Торгово-промышленной палатой Узбекистана «круглого стола» на тему «Перспективы дальнейшего развития и расширения торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества между Узбекистаном и Россией».