2017 йилнинг 29 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Корея Республикаси Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Квон Ён Уни қабул қилди.
Суҳбат давомида узоқ муддатли икки томонлама ҳамкорликнинг янги истиқболларини белгилаш имконини берган Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Корея Республикасига давлат ташрифи ва юқори ва бошқа даражалардаги музокаралар якунлари юзасидан фикр алмашилди.
Шунингдек, суҳбатда сиёсий, савдо-иқтисодий, молия-инвестиция, маданий-гуманитар ва бошқа соҳаларда эришилган ўзаро манфаатли келишувларни ҳамда икки мамлакат етакчи иқтисодий тизилмалари ўртасида йирик тижорат шартномаларни босқичма-босқич амалга оширишнинг амалий масалалари муҳокама қилинди.

29 ноября 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Корея Квон Ён У.
В беседе состоялся обмен мнениями об итогах завершившегося государственного визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Республику Корея и переговоров на высшем и других уровнях, которые позволили определить новые перспективы развития двустороннего сотрудничества на долгосрочный период.
Стороны обсудили практические вопросы поэтапной реализации достигнутых взаимовыгодных договоренностей в политической, торгово-экономической, финансово-инвестиционной, культурно-гуманитарной и других областях, в том числе крупных коммерческих контрактов с участием ведущих экономических структур двух стран.