Ўзбекистон парламенти делегацияси Брюссель шаҳрида
Аввал эришилган келишувларга кўра, Олий Мажлис Сенатининг Халқаро муносабатлар, ташқи иқтисодий алоқалар, хорижий инвестициялар ва туризм масалалари қўмитаси раиси А.Курманов бошчилигидаги Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг парламент делегацияси Европа Парламенти таклифига биноан, Брюссель шаҳрида бўлади.
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзолари ва Қонунчилик палатаси депутатлари “Ўзбекистон—ЕИ” Парламент ҳамкорлиги қўмитасининг навбатдаги мажлисида иштирок этади.
Шу билан бир қаторда, Ўзбекистонда амалга оширилаётган ислоҳотларнинг мазмун-моҳиятини Бельгия жамоатчилигига етказиш мақсадида Брюсселдаги Пресс-клубда 2017-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича Ҳаракатлар стратегияси тақдимотини ташкил этиш режалаштирилган.
Шунингдек, Люксембург Буюк Герцоглигининг расмий ва ишбилармон доиралари вакиллари учун Ўзбекистоннинг савдо-иқтисодий, инвестициявий ва сайёҳлик салоҳиятига бағишланган тақдимотлар ўтказилади.

Парламентская делегация Узбекистана в Брюсселе
В соответствии с ранее достигнутыми договоренностями, парламентская делегация Олий Мажлиса Республики Узбекистан во главе с председателем Комитета Сената Олий Мажлиса по вопросам международных отношений, внешнеэкономических связей, инвестиций и туризма А.Курмановым будет находится в г.Брюсселе по приглашению Европейского Парламента.
Члены Сената и депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан примут участие в очередном заседании Комитета парламентского сотрудничества «Узбекистан–ЕС».
Наряду с этим, в целях доведения до бельгийской общественности сути и содержания реформ, проводимых в Узбекистане, в Пресс-клубе г.Брюсселя намечена организация презентации Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017-2021 гг.
Также будут проведены презентации, посвященные торгово-экономическому, инвестиционному и туристическому потенциалу Узбекистана для представителей официальных и деловых кругов Великого Герцогства Люксембург.