Швейцария Конфедерацияси Ташқи ишлар федерал департаменти Давлат котиби ўринбосари К.Ланг билан учрашув
2017 йил 9 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Раисининг биринчи ўринбосари С.Сафоев ва Швейцария Конфедерацияси Ташқи ишлар федерал департаменти Давлат котиби ўринбосари К.Ланг ўртасида учрашув бўлиб ўтди.
Швейцария Конфедерацияси Ташқи ишлар федерал департаменти Давлат котиби ўринбосари К.Ланг Самарқанд шаҳрида 10-11 ноябрь кунлари БМТ раҳнамолигида ўтказиладиган “Марказий Осиё: ўтмиш бир, келажак бир, барқарор тараққиёт ва равнақ йўлида ҳамкорлик” мавзусидаги Халқаро конференцияда иштирок этади.
Меҳмон 2017-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича Ҳаракатлар стратегиясига юксак баҳо берди, шунингдек ушбу Ҳаракатлар стратегияси доирасида Ўзбекистон билан тегишли дастурлар ва лойиҳаларни амалга ошириш борасида фаол ҳамкорлик қилишга тайёр эканлигини билдирди.
Учрашув якунлари бўйича томонлар Ўзбекистон ва Швейцария Конфедерацияси ўртасидаги иқтисодий ҳамкорлик ва парламентлараро ўзаро муносабатларнинг устувор йўналишлари юзасидан фикр алмашдилар.

Встреча с заместителем Государственного секретаря Федерального департамента иностранных дел Швейцарской Конфедерации К.Ланг
9 ноября 2017 года в Сенате Олий Мажлиса Республики Узбекистан состоялась встреча первого заместителя Председателя Сената Олий Мажлиса С.Сафоева с заместителем Государственного секретаря Федерального департамента иностранных дел Швейцарской Конфедерации К.Ланг.
Заместитель Государственного секретаря Федерального департамента иностранных дел Швейцарской Конфедерации К.Ланг примет участие в предстоящей 10-11 ноября в г.Самарканде в Международной конференции под эгидой ООН на тему: «Центральная Азия: одно прошлое и общее будущее, сотрудничество ради устойчивого развития и взаимного процветания».
Гостья высоко оценила принятие Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан на 2017-2021гг. а также выразила готовность к активному взаимодействию с Узбекистаном по реализации соответствующих программ и проектов в рамках данной Стратегии действий.
По итогам встречи, стороны обменялись мнениями по приоритетным направлениям экономического сотрудничества и межпарламентского взаимодействия между Узбекистаном и Швейцарской Конфедерации.