Буюк Британия Ташқи ишлар вазирлигининг Шарқий Европа ва Марказий Осиё бўйича директори Н.Поллитт билан учрашув
2017 йил 9 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Раисининг ўринбосари С.Артикова ҳамда Буюк Британия Ташқи ишлар вазирлигининг Шарқий Европа ва Марказий Осиё бўйича директори Н.Поллитт ўртасида учрашув бўлиб ўтди.​
Буюк Британия Ташқи ишлар вазирлигининг Шарқий Европа ва Марказий Осиё бўйича директори Самарқанд шаҳрида 10-11 ноябрь кунлари БМТ раҳнамолигида ўтказиладиган “Марказий Осиё: ўтмиш бир, келажак бир, барқарор тараққиёт ва равнақ йўлида ҳамкорлик” мавзусидаги Халқаро конференцияда иштирок этади.
Бўлиб ўтган суҳбат давомида икки томонлама муносабатлар ва парламентлараро ҳамкорликнинг бугунги ҳолати ҳамда уни ривожлантириш истиқболлари, шу жумладан икки мамлакат ўртасидаги савдо-иқтисодий ва инвестициявий ҳамкорлик масалалари муҳокама этилди.

Встреча с содиректором по Восточной Европе и Центральной Азии Министерства иностранных дел Великобритании Н.Поллиттом
9 ноября в Сенате Олий Мажлиса Республики Узбекистан состоялась встреча заместителя Председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан С.Артиковой с содиректором по Восточной Европе и Центральной Азии Министерства иностранных дел Великобритании Н.Поллитом.
Содиректор по Восточной Европе и ЦА МИД примет участие в предстоящей 10-11 ноября в г.Самарканде в Международной конференции под эгидой ООН на тему: «Центральная Азия: одно прошлое и общее будущее, сотрудничество ради устойчивого развития и взаимного процветания».
В ходе состоявшейся беседы были обсуждены текущее состояние и перспективы дальнейшего развития двусторонних отношений и межпарламентского сотрудничества, включая вопросы торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества между двумя странами.