Ҳамкорлик меморандумлари имзоланди
Тошкентда бўлиб ўтган Ўзбекистон–Жанубий Корея бизнес форуми ва кооперацион биржа доирасида Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий фаолият миллий банки ҳузуридаги Кичик бизнес ва хусусий тадбиркорлик субъектлари экспортини қўллаб-қувватлаш жамғармаси ва Корея Республикасининг "Awesome Ltd.", "SuWan TPL Co.,Ltd", "DOBE CorpInc." компаниялари ўртасида мамлакатимиз тадбиркорлари томонидан ушбу мамлакатга тўқимачилик маҳсулотлари, шарбатлар, зираворлар ва бошқа маҳсулотлар етказиб бериш бўйича ҳамкорлик меморандумлари имзоланди.
Кичик бизнес ва хусусий тадбиркорлик субъектлари экспортини қўллаб-қувватлаш жамғармаси ва Корея Республикаси заргарлик буюмлари ишлаб чиқарувчилари федерацияси билан Тошкент шаҳрида заргарлик буюмлари ишлаб чиқариш лойиҳасини амалга ошириш бўйича келишиб олинди.
Мазкур битимлар икки мамлакат ўртасидаги ҳамкорлик алоқаларини янада мустаҳкамлашга хизмат қилади.
Тадбирда Жанубий Кореянинг қурилиш, озиқ-овқат саноати, заргарлик буюмлари, тиббий ускуналар, шахсий гигиена воситалари, қишлоқ хўжалиги техникаси, ахборот-коммуникация технологиялари, тўқимачилик ва тўқимачилик ускуналари ишлаб чиқариш, логистика, мева-сабзавот маҳсулотларини қайта ишлаш ва тайёрлаш ҳамда бошқа соҳаларда фаолият юритадиган йирик компаниялари вакиллари қатнашди.

Memorandums of cooperation have been signed
Memorandums of cooperation on supply of textile products, juices, condiments and other products from our country have been signed between the Fund for support of exports of small businesses and private entrepreneurship under the National bank for foreign economic activity of the Republic of Uzbekistan and South Korean companies “Awesome Ltd.”, “SuWan TPL Co., Ltd”, “DOBE CorpInc.” within the framework of Uzbekistan – South Korea business forum and cooperative exchange, in Tashkent.
The Fund for support of exports of small businesses and private entrepreneurship and the Federation of Jewelry Manufacturers (Republic of Korea) reached an agreement on implementation of a project on production of jewelry in Tashkent.
These agreements will serve to further strengthen cooperation between the two countries.
The event was attended by representatives of major South Korean companies operating in the spheres of construction, food industry, jewelry production, medical equipment, personal care products, agricultural machinery, information and communication technologies, textile and sewing equipment, logistics, processing and production of fruit and vegetable products.