2017 йилнинг 6 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида мамлакатимизда амалий ташриф билан бўлиб турган Хитой Халқ Республикаси Коммунистик партияси Марказий Қўмитаси Халқаро алоқалар канцелярияси бошлиғининг ёрдамчиси Шен Бейли бошчилигидаги Хитой делегацияси билан учрашув бўлиб ўтди.
Суҳбат чоғида икки томонлама алоқаларнинг муҳим масалалари кўриб чиқилди.
Таъкидланганидек, ХХР ривожланишида янги даврга ўтилганини белгилаб берган Хитой Коммунистик Партиясининг 19 съезди ўз ишини муваффақиятли якунлагани ўзаро манфаатларни акс эттирган икки томонлама муносабатларнинг барча соҳаларда изчил чуқурлашиши учун янги истиқболларни очади.

Встреча с делегацией КНР
6 ноября 2017 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан состоялась встреча с находящейся в нашей стране с рабочим визитом делегацией Китайской Народной Республики, возглавляемой помощником руководителя Канцелярии международных связей Центрального Комитета Коммунистической партии Китая Шэн Бейли.
Стороны рассмотрели актуальные вопросы двусторонних отношений.
Отмечалось, что успешно завершивший свою работу 19-й съезд Компартии Китая, итоги которого ознаменовали собой переход к новой эре развития КНР, открывают новые перспективы для поступательного углубления двусторонних связей во всех сферах, представляющих взаимный интерес.