Бугун, 6 ноябрь куни Жиззахда атоқли давлат ва жамоат арбоби Шароф Рашидов таваллудининг 100 йиллигига бағишланган тантанали тадбирлар ўтказилади.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ушбу маросимда иштирок этиш учун Жиззах шаҳрига келди.
Мамлакатимизнинг барча ҳудудлари ва хориждан ташриф буюрган меҳмонлар Жиззах темир йўл вокзалида тантанали кутиб олинди.
Давлатимиз раҳбарининг жорий йил 27 мартдаги «Атоқли давлат арбоби ва ёзувчи Шароф Рашидов таваллудининг 100 йиллигини нишонлаш тўғрисида»ги қарорига мувофиқ Жиззахда бу воқеага катта тайёргарлик кўрилган. Шароф Рашидов номи билан аталувчи майдон ва музейда улкан қурилиш ва ободонлаштириш ишлари амалга оширилган. Кўча ва хиёбонлар байрамона безатилган.

Президент Шавкат Мирзиёев прибыл в Джизак
Сегодня, 6 ноября в Джизаке состоятся торжественные мероприятия, посвященные 100-летию выдающегося государственного и общественного деятеля Шарафа Рашидова.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев для участия в этой церемонии прибыл в город Джизак.
Гости со всех регионов нашей страны и из-за рубежа были торжественно встречены на Джизакском железнодорожном вокзале.
Согласно постановлению главы нашего государства "О праздновании 100-летия со дня рождения выдающегося государственного деятеля и писателя Шарафа Рашидова" от 27 марта текущего года в Джизаке проведена большая подготовка к данному событию. На площади имени Шарафа Рашидова и в музее осуществлена колоссальная строительная и благоустроительная работа. Улицы и аллеи празднично украшены.