МДҲ Ҳукумат раҳбарлари кенгаши мажлиси кенгайтирилган таркибда давом этмоқда
Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлиги ҳукумат раҳбарларининг тор доирадаги учрашуви якунланди. Иштирокчилар муҳокамаларни кенгайтирилган таркибда давом эттирмоқда.
Унда Ҳамдўстлик мамлакатлари ўртасидаги савдо-иқтисодий алоқалар, жумладан, эркин савдо зонаси доирасидаги ҳамкорлик, нефть ва газ машинасозлиги, мелиорация ва товарларнинг божхона нархлари ва бошқа масалалар муҳокама қилиниши белгиланган.
Музокаралар сўнггида Ҳамдўстлик мамлакатларининг турли соҳаларидаги ҳамкорлигини ривожлантириш, ташкилотнинг институционал ва ҳуқуқий механизмларини такомиллаштиришга доир қатор ҳужжатларни имзолаш режалаштирилган.

Заседание Cовета глав правительств СНГ продолжается в расширенном составе
Завершилась встреча глав правительств Содружества Независимых Государств в узком формате. Участники продолжают обсуждения на расширенном заседании.
На нем с участием членов делегаций рассматриваются вопросы торгово-экономического взаимодействия стран Содружества, в том числе, в рамках зоны свободной торговли, развития нефтегазового машиностроения, мелиорации земель и контроля таможенной стоимости товаров.
По итогам переговоров планируется подписание ряда документов по развитию сотрудничества стран Содружества в различных сферах, совершенствованию механизмов институциональных и правовых механизмов организации.