CISM бош котибининг Ўзбекистонга ташрифи
Халқаро ҳарбий-спорт кенгаши (CISM) бош котиби Дорах Мамби Коита Тошкент шаҳрида амалий ташриф билан бўлди.
130 дан зиёд мамлакат аъзо бўлган Халқаро кенгаш қатор халқаро мусобақалар ва минтақавий чемпионатлар, жумладан, қишки ва ёзги Бутунжаҳон ҳарбий ўйинларининг ташкилотчиси ҳисобланади.
Ташриф доирасида меҳмон Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари давлат музейи ва Олимпия шон-шуҳрати музейи экспозицияси билан танишди, ҳарбий спортчилар – МҲСК клуби аъзолари билан учрашди.
Ўзбекистон Республикаси Миллий олимпия қўмитасида бўлиб ўтган учрашувда Ўзбекистон спортчиларининг турли халқаро мусобақалардаги иштирокини кенгайтириш, ушбу йўналишдаги ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш масалалари муҳокама қилинди.

Визит генерального секретаря CISM в Узбекистан
В Ташкенте 1-2 ноября с рабочим визитом побывал генеральный секретарь Международного совета военного спорта (CISM) Дорах Мамби Коита.
Международный совет объединяет свыше 130 стран, является организатором множества международных и региональных чемпионатов, в частности, зимних и летних Всемирных военных игр.
В рамках визита гость ознакомился с экспозицией Государственного музея Вооруженных Сил Узбекистана и Музеем олимпийской славы, встретился с военными спортсменами - членами клуба МХСК.
На встрече, состоявшейся в Национальном олимпийском комитете Республики Узбекистан, были обсуждены вопросы расширения участия армейских спортсменов Узбекистана в различных международных соревнованиях, дальнейшего укрепления сотрудничества.
Д.Коита ознакомился с такими спортивными сооружениями столицы, как Азиатский центр развития дзюдо, стадион «Бунёдкор».