БМТ Бош котиби ўринбосарининг Ўзбекистонга бўлажак ташрифига доир
2017 йилнинг 31 октябрь куни Тошкент шаҳрига Бирлашган Миллатлар Ташкилоти Бош котиби ўринбосари, Наркотиклар ва жиноятчилик бўйича бошқармаси ижрочи директори Юрий Федотов ташриф буюради.
Ташриф дастурига биноан Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати, Ташқи ишлар вазирлиги, Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Гиёҳванд моддаларни назорат қилиш миллий ахборот-таҳлил марказида учрашув ва музокаралар ўтказилади.
Юрий Федотов томонидан бошчилик қилинаётган БМТ Наркотиклар ва жиноятчилик бўйича бошқармаси делегацияси Тошкент шаҳрида бўлиб ўтадиган ШҲТ Минтақавий аксилтеррор тузилмасининг «Терроризмга қарши кураш – чегарасиз ҳамкорлик» номли 5 илмий амалий конференцияда иштирок этади.

О предстоящем визите в Узбекистан заместителя Генсека ООН
31 октября 2017 года в г.Ташкент с визитом прибывает заместитель Генерального секретаря Организации Объединенных Наций, исполнительный директор Управления по наркотикам и преступности ООН Юрий Федотов.
В программе визита встречи и переговоры в Сенате Олий Мажлиса, Министерстве иностранных дел, Национальном информационно-аналитическом центре по контролю за наркотиками при Кабинете Министров Республики Узбекистан.
Юрий Федотов и возглавляемая им делегация УНП ООН примет участие в 5-й научно-практической конференции Региональной антитеррористической структуры ШОС «Борьба с терроризмом–сотрудничество без границ», которая состоится в г.Ташкенте.