2017 йилнинг 18 октябрь куни Эрон Ислом Республикаси Президенти Ҳасан Руҳоний Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Вазир Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг самимий қутлови ва ҳурматини Эрон Президенти ва халқига етказди.
Мулоқот чоғида сиёсий, савдо-иқтисодий, транспорт-коммуникация, маданий-гуманитар ва бошқа соҳаларда икки томонлама муносабатларни янада ривожлантиришнинг долзарб масалалари муҳокама қилинди.
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ва Эрон Президенти Ҳасан Руҳонийнинг 2017 йил 11 сентябрида Остона шаҳрида бўлиб ўтган учрашуви ва музокаралари Ўзбекистон-
Эрон муносабатларини кенгайтиришнинг йўналишларини аниқлаш имконини берди.
Учрашувда томонларни қизиқтирган халқаро ва минтақа сиёсатига доир масалалар юзасидан фикр алмашилди.

Встреча с Президентом Ирана
18 октября 2017 года делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым была принята Президентом Исламской Республики Иран Хасаном Рухани.
Министр передал слова теплого приветствия и искреннего уважения Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева Президенту и народу Ирана.
В ходе состоявшейся беседы обсуждены актуальные вопросы дальнейшего развития двусторонних отношений в политической, торгово-экономической, транспортно-коммуникационной, культурно-гуманитарной и других сферах.
Подчеркивалось, что прошедшая 11 сентября 2017 года в г.Астане встреча и переговоры Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева и Президента Ирана Хасана Рухани позволили определить пути расширения узбекско-иранских связей в различных областях.
Состоялся также обмен мнениями по представляющим взаимный интерес вопросам международной и региональной политики.