Ўзбекистон делегациясининг Эронга расмий ташрифига доир
2017 йил 16-18 октябрь кунлари Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги ҳукумат делегацияси Эрон Ислом Республикасига расмий ташриф буюради.
Ташриф дастуридан Эрон Ислом Республикаси Президенти Ҳасан Руҳоний, вице-президент Сурен Саттарий, ташқи ишлар вазири Жавад Зариф ва Эроннинг бошқа давлат тузилмалари раҳбарлари билан учрашувлар ва музокаралар ўрин олган.
Ўзбекистон делегацияси Ўзбекистон-Эрон бизнес-форумида иштирок этади ва истиқболли ҳамкорлар билан музокаралар олиб боради.

Об официальном визите в Иран делегации Узбекистана
16-18 октября 2017 года правительственная делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым посетит с официальным визитом Исламскую Республику Иран.
Программой визита предусмотрены встречи и переговоры с Президентом ИРИ Хасаном Рухани, Вице-президентом Суреном Саттари, Министром иностранных дел Джавадом Зарифом, руководителями других государственных структур Ирана.
Делегация Узбекистана также примет участие в Узбекско-иранском бизнес-форуме и проведет переговоры с перспективными партнерами.