МДҲ Ташқи ишлар вазирлари кенгашининг мажлиси
2017 йилнинг 10 октябрь куни Сочи шаҳрида Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлиги Ташқи ишлар вазирлари Кенгашининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Унда Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегация иштирок этди.
Ташқи сиёсат идоралари бошлиқлари томонидан МДҲ Давлат раҳбарлари кенгашининг навбатдаги мажлисининг кун тартиби ва ҳужжатлар лойиҳалари, шунингдек, Ҳамдўстлик доирасидаги ҳамкорликнинг бошқа масалалари муҳокама қилинди ҳамда халқаро ва минтақавий муаммолар юзасидан фикр алмашилди.

10 октября 2017 года в г.Сочи состоялось очередное заседание Совета министров иностранных дел Содружества Независимых Государств, в работе которого приняла участие делегация МИД Республики Узбекистан во главе с Министром Абдулазизом Камиловым.
Руководители внешнеполитических ведомств обсудили повестку дня и проекты документов к предстоящему заседанию Совета глав государств-участников СНГ, а также другие вопросы взаимодействия в рамках Содружества и обменялись мнениями по международной и региональной проблематике.