Эртамиз бугунимиздан фаровон бўлади
Фарғона. Вилоятдаги 947 сайлов участкасида овоз бериш давом этмоқда. Рўйхатга олинган 2 миллион 342 мингдан зиёд сайловчининг ўз конституциявий ҳуқуқини эркин ифода этиши учун барча қулайликлар яратилган.
Фарғона тумани Водил қишлоғидаги 784-сайлов участкасида 2 минг 900 дан ортиқ сайловчи рўйхатга олинган. Уларнинг 19 нафари илк бор овоз беради. Участкада овоз беришни нуроний отахонлар бошлаб берди.
– Ёшим етмиш бешда, – дейди Фозил ота Темиров. – Юртимизда ҳукм сураётган тинчлик-осойишталик халқимизнинг энг улуғ бойлиги. Бунинг учун Яратганга беадад шукроналар айтамиз. Президент сайлови эртамизнинг бугундан ҳам фаровон бўлишини таъминлашга хизмат қилади.
Етмиш бир мингдан ортиқ аҳоли истиқомат қилаётган Сўх туманида 27 сайлов участкаси ташкил этилган.
Чашма қишлоғидаги 436-сайлов участкасида овоз бериш эрта тонгдан кўтаринки кайфиятда бошланди. 2 минг 100 сайловчи рўйхатга олинган участка зарур техника ва жиҳозлар, сайлов жараёнига оид ҳуқуқий адабиётлар билан тўлиқ таъминланган.
– Сайлов участкасига келолмайдиган сайловчиларнинг уйига бориш учун комиссия аъзолари белгиланиб, транспорт ажратилди, кўчма қути билан таъминланди, – дейди участка сайлов комиссияси раиси Мадаминжон Аброржонов. – Сайловчиларимиз жуда фаол. Улар қайси номзодга, нима учун овоз бераётганини жуда яхши билади.

Наш завтрашний день будет еще лучше
Фергана. На 947 избирательных участках области продолжается голосование. Созданы все условия для того, чтобы все зарегистрированные по области около 2 миллионов 343 тысяч избирателей могли свободно реализовать свой конституционный долг.
В кишлаке Водил Ферганского района на избирательном участке №784 зарегистрировано более 2900 избирателей. 19 из них голосуют впревые. Первыми на голосование пришли аксакалы.
–Мне 75 лет, – говорит Фозил-ота Темиров. – Царящие в нашей стране мир и спокойствие - наше самое большое богатство. За это мы безмерно благодарны. Выборы Президента послужит тому, чтобы наше будущее было еще более благополучным.
В Сохском районе, где проживает более 71 тысячи жителей, создано 27 избирательных участков.
На избирательном участке №436 в кишлаке Чашма продолжается голосование. В этом участке зарегистрировано 2100 избирателей. Участок полностью оснащен необходимой техникой и оборудованием, правовой литературой.
–Определены члены комиссии для посещения избирателей, которые не могут прийти на выборы, им выделен транспорт и переносная урна, – говорит председатель участковой избирательной комиссии Мадаминжон Аброржонов. – Наши избиратели очень активны. Он хорошо понимают, что они голосуют за наше будущее.