Буюк Британия Парламенти ҳампартиявий гуруҳи раисининг ўринбосари билан учрашув
2017 йилнинг 3 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Буюк Британия Парламенти Лордлар палатаси аъзоси, «Британия-Ўзбекистон» Парламент ҳампартиявий гуруҳи раисининг ўринбосари, лорд Илтаф Шайхни қабул қилди. Меҳмон Тошкентга Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университети томонидан ўтказилган «Ўзбекистоннинг ташқи сиёсати Ҳаракатлар стратегияси доирасида» халқаро «давра суҳбати»да иштирок этиш учун ташриф буюрган.
Ташқи ишлар вазирлигидаги суҳбат чоғида Ўзбекистон-Буюк Британия алоқаларини янада ривожлантириш ва унга янги динамика бериш масалалари муҳокама қилинди.
Таъкидланганидек, парламентлараро мулоқот икки томонлама муносабатларнинг муҳим таркибий қисми бўлиб, у савдо-иқтисодий, сармоявий, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги ҳамкорликни мустаҳкамлашда рағбатлантирувчи таъсир кўрсатади.
Музокаралар чоғида ҳамкорликдаги бўлажак тадбирлар, жумладан Лондон шаҳрида Савдо ва саноат бўйича Ўзбекистон-Буюк Британия кенгашининг навбатдаги мажлисини ўтказиш юзасидан фикр алмашилди.

Встреча с вице-председателем Всепартийной парламентской группы Великобритании
3 октября 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял члена Палаты лордов парламента Великобритании, вице-председателя Всепартийной парламентской группы «Британия – Узбекистан», лорда Илтафа Шейха, прибывшего в нашу страну для участия в организованном Университетом мировой экономики и дипломатии в г.Ташкенте международном «круглом столе» на тему «Внешнеполитическая деятельность Узбекистана в рамках Стратегии действий».
В ходе беседы в МИД обсуждены вопросы дальнейшего развития узбекско-британских связей, придания им новой динамики.
Отмечалось, что межпарламентский диалог является одним из важных составляющих двусторонних отношений, оказывающий стимулирующее влияние на укрепление сотрудничества в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других сферах.
Стороны также обменялись мнениями по предстоящим совместным мероприятиям, в том числе по проведению в г.Лондоне очередного заседания Узбекско-Британского совета по торговле и промышленности.