Москва давлат халқаро муносабатлар институтининг ректори билан учрашув
2017 йилнинг 3 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов юртимизга ташриф билан келган Москва давлат халқаро муносабатлар институти (университет) ректори, Россия Федерацияси Ташқи ишлар вазирлиги ҳайъатининг аъзоси, академик Анатолий Торкуновни қабул қилди.
Бўлиб ўтган суҳбат чоғида Ўзбекистон ва Россиянинг ўз йўналишларида етакчи олий ўқув юртлари ҳисобланган Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университети ва Москва давлат халқаро муносабатлар институти ўртасида ҳамкорлик ҳолати ва чуқурлаштириш истиқболлари муҳокама қилинди.

Встреча с ректором МГИМО
3 октября 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял ректора Московского государственного института международных отношений (университет), члена Коллегии Министерства иностранных дел Российской Федерации, академика Анатолия Торкунова, находящегося в нашей стране с визитом.
В прошедшей беседе обсуждены состояние и перспективы углубления взаимодействия между ведущими в своих областях вузами Узбекистана и России, соответственно Университетом мировой экономики и дипломатии и МГИМО.