2017 йилнинг 27 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Германия Федератив Республикасининг янги тайинланган Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Гунтер Оверфелдни қабул қилди.
Элчи ишонч ёрлиқларининг нусхаларини тақдим этди.
Суҳбат чоғида Ўзбекистон ва Германия ўртасидаги ҳамкорлик, жумладан «Ўзбекистон-Европа Иттифоқи» шаклидаги алоқалар ҳамда халқаро ва минтақавий ташкилотлар доирасидаги муносабатлар ҳолати ва янада ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди.
Учрашувда Ўзбекистон ҳукумат делегациясининг ноябрь ойида Германияга ташрифи муддати ва дастури, турли даражалардаги бўлажак бошқа икки томонлама алоқалар жадвали юзасидан фикр алмашилди.

27 сентября 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Федеративной Республики Германия Гюнтера Оверфельда.
В ходе беседы обсуждены состояние и перспективы дальнейшего развития сотрудничества между Узбекистаном и ФРГ, в том числе в формате «Узбекистан – Евросоюз», в рамках международных и региональных организаций.
Стороны обменялись мнениями по срокам и программе визита в ноябре в ФРГ правительственной делегации Узбекистана, графику других предстоящих двусторонних контактов на различных уровнях.