Афғонистон делегацияси билан учрашув
2017 йилнинг 25-26 сентябрь кунлари Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида мамлакатимизга амалий ташриф билан келган Афғонистон Ислом Республикаси Миллий хавфсизлик кенгашининг ташқи алоқалар ва минтақавий ҳамкорлик бошқармаси бошлиғи Моҳаммад Қосим Лудин бошчилигидаги делегация билан учрашув бўлиб ўтди.
Делегация таркибига Афғонистон Президентининг МДҲ масалалари бўйича махсус вакили офиси, савдо ва саноат, адлия, ташқи ишлар вазирликлари ва Фуқаро авиацияси мустақил бюроси вакиллари киради.
Ташқи ишлар вазирлигида бўлиб ўтган учрашувда олий даражадаги Ўзбекистон-Афғонистон алоқалари давомида эришилган келишувларни амалга ошириш билан боғлиқ масалалар муҳокама қилинди.
Музокаралар чоғида Ўзбекистон ва Афғонистоннинг ваколатли идоралари томонидан кўриб чиқилаётган ҳукуматлараро битимлар лойиҳалари юзасидан ҳам фикр алмашилди.

25-26 сентября 2017 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан прошла встреча с прибывшей в нашу страну с рабочим визитом делегацией Исламской Республики Афганистан во главе с начальником отдела по внешним связям и региональному сотрудничеству Офиса Совета по национальной безопасности Мохаммадом Косимом Лудином.
В состав делегации входят представители Офиса Спецпредставителя Президента Афганистана по делам СНГ, министерств торговли и промышленности, юстиции, иностранных дел, Независимого бюро по гражданской авиации.
На встрече в МИД стороны обсудили рабочие вопросы, связанные с практической реализацией договоренностей, достигнутых в ходе узбекско-афганских контактов на высшем уровне.
Состоялся обмен мнениями по находящимся на рассмотрении сторон проектам межправительственных соглашений.