Афғонистон делегацияси билан учрашув
2017 йилнинг 25-26 сентябрь кунлари Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида мамлакатимизга амалий ташриф билан келган Афғонистон Ислом Республикаси Миллий хавфсизлик кенгашининг ташқи алоқалар ва минтақавий ҳамкорлик бошқармаси бошлиғи Моҳаммад Қосим Лудин бошчилигидаги делегация билан учрашув бўлиб ўтди.
Делегация таркибига Афғонистон Президентининг МДҲ масалалари бўйича махсус вакили офиси, савдо ва саноат, адлия, ташқи ишлар вазирликлари ва Фуқаро авиацияси мустақил бюроси вакиллари киради.
Ташқи ишлар вазирлигида бўлиб ўтган учрашувда олий даражадаги Ўзбекистон-Афғонистон алоқалари давомида эришилган келишувларни амалга ошириш билан боғлиқ масалалар муҳокама қилинди.
Музокаралар чоғида Ўзбекистон ва Афғонистоннинг ваколатли идоралари томонидан кўриб чиқилаётган ҳукуматлараро битимлар лойиҳалари юзасидан ҳам фикр алмашилди.

Meeting with the delegation of Afghanistan
As reported on the official website of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, on September 25-26, 2017, meeting with the delegation of the Islamic Republic of Afghanistan was held at the Ministry. The delegation, led by the head of department for external relations and regional cooperation of the Office of National Security Council Mohammad Kosim Ludin, arrived in our country on a working visit.
The delegation includes representatives of the Office of the Special Representative of the President of Afghanistan on cooperation with the CIS countries, ministries of Trade and Industry, Justice, Foreign Affairs, Independent Bureau of Civil Aviation.
At the meeting, the sides discussed the working issues related to practical implementation of the agreements reached during Uzbekistan – Afghanistan high-level contacts.
Views were exchanged on the drafts of intergovernmental agreements that are currently under consideration.