Афғонистон темир йўллари раҳбарлари билан учрашув
2017 йилнинг 23 сентябрь куни Термез шаҳрида Ўзбекистон Республикаси ва Афғонистон Ислом Республикаси делегациялари учрашуви бўлиб ўтди.
Афғонистон Темир йўллари бошқармаси бош директори Моҳамад Яма Шамс бошчилигидаги делегация таркибидан Афғонистон Президентининг МДҲ ишлари бўйича Махсус вакили офиси, ташқи ишлар ва молия вазирликлари вакиллари ҳам ўрин олган.
Учрашувда темир-йўл транспорти соҳасида Ўзбекистон ва Афғонистон ҳамкорлигига доир муҳим икки томонлама ҳужжатлар лойиҳалари муҳокама қилинди.

Встреча с руководителями афганских железных дорог
23 сентября 2017 года в г.Термезе состоялась встреча делегаций Республики Узбекистан и Исламской Республики Афганистан.
В афганскую делегацию во главе с генеральным директором Управления железной дороги ИРА Мохаммадом Яма Шамсом также входили представители Офиса Спецпредставителя Президента Афганистана по делам СНГ, министерств иностранных дел, финансов.
Стороны обсудили проекты важных двусторонних документов, касающихся сотрудничества Узбекистана и Афганистана в сфере железнодорожного транспорта.