Вазирликлар, идоралар ва ташкилотлар диққатига!
Ўзбекистон Республикаси Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитаси 2017 йилнинг 30 сентябригача 2018 йил учун Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва чиқиндилар билан боғлиқ ишларни амалга ошириш жамғармаси ҳисобига молиялаштириладиган илмий-тадқиқот, меъёрий-услубий ишларни, ташкилий ва табиатни муҳофаза қилиш бўйича тадбирлар Дастурини режалаштиришни бошлади.
Мазкур Дастурни ўз вақтида самарали тайёрлаш мақсадида аризалар Ўзбекистон Республикаси Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитасининг Жамғармани бошқариш бўлимига жорий йилнинг 30 сентябрига қадар қуйидаги кўрсатилган талабларга мувофиқ юборилиши лозим:
Ариза шакли
1. Титул варағи.
2. Лойиҳанинг тавсифи:
-  Лойиҳанинг номи.
-  Муаммонинг қўйилиши.
-  Мақсади.
-  Режалаштирилган тадбирлар ва масалалар.
-  Якуний натижаси, самарадорлиги.
-  Бажарилиш муддати.
-  Бажариладиган ишларнинг календар режаси.
-  “Бажарувчи” томонидан тасдиқланган бажариладиган ишларнинг қиймати ҳамда қуйидаги тадбирга ишлатиладиган қийматнинг таннархини тасдиқлайдиган бошқа тегишли ҳужжатлар.
3. Бажарувчи – ташкилот ҳақидаги тўлиқ маълумот, улардан, қуйидаги тадбирни бажарувчи ташкилотнинг номи, манзили, телефон ва ҳисоб рақамлари.

К сведению заинтересованных министерств, ведомств и ораганизаций
Государственный комитет Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды до 30 сентября 2017 года начал формирование Программы научно-исследовательских, нормативно-методических работ, природоохранных и организационных мероприятий, финансируемых за счет средств Фонда экологии, охраны окружающей среды и обращения с отходами на 2018 год.
В целях своевременной подготовки данной Программы просим до 30 сентября 2017 года направить в отдел по управлению средствами Фонда Госкомэкологии Республики Узбекистан заявки в соответствии с нижеследующими требованиями:
Форма заявки
1. Титульный лист.
2. Описание проекта;
- Наименование проекта.
- Постановка проблемы.
- Цель.
- Задачи и планируемые мероприятия.
- Ожидаемый результат.
- Сроки исполнения.
- Календарный план.
- Калькуляция затрат на выполнение работы, утверждённым «Исполнителем»,  или иные документы, обосновывающие  стоимость  работ
3.  Сведения об организации-исполнителе - название организации (-ий), выполняющей проект, ее (их) адрес, телефон и номер расчетного счета.