Мамлакатимиз Президенти Шавкат Мирзиёев Қозоғистонга келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қозоғистон Республикаси Президенти Нурсултон Назарбоевнинг таклифига биноан 9 сентябрь куни Остона шаҳрига келди.
Давлатимиз раҳбарини Остона халқаро аэропортида Қозоғистон Республикаси Бош вазирининг биринчи ўринбосари Асқар Мамин ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Шавкат Мирзиёев 10 сентябрь куни Ислом ҳамкорлик ташкилотининг Фан ва технологиялар бўйича биринчи саммитида ҳамда "EXPO-2017" халқаро ихтисослашган кўргазмасининг расмий ёпилиш маросимида иштирок этади.
Президентимизнинг хорижий делегациялар раҳбарлари билан икки томонлама учрашувлар ўтказиши ҳам режалаштирилган.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев прибыл в Казахстан
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Казахстана Нурсултана Назарбаева 9 сентября прибыл в Астану.
Главу нашего государства в международном аэропорту Астаны встретили первый заместитель Премьер-министра Республики Казахстан Аскар Мамин и другие официальные лица.
Шавкат Мирзиёев 10 сентября примет участие в Первом саммите Организации исламского сотрудничества по науке и технологиям и в официальной церемонии закрытия Международной специализированной выставки "EXPO-2017".
В программе визита также предусмотрены двусторонние встречи Президента нашей страны с главами зарубежных делегаций.