Мамлакатимиз Президенти Шавкат Мирзиёев Қозоғистонга келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қозоғистон Республикаси Президенти Нурсултон Назарбоевнинг таклифига биноан 9 сентябрь куни Остона шаҳрига келди.
Давлатимиз раҳбарини Остона халқаро аэропортида Қозоғистон Республикаси Бош вазирининг биринчи ўринбосари Асқар Мамин ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Шавкат Мирзиёев 10 сентябрь куни Ислом ҳамкорлик ташкилотининг Фан ва технологиялар бўйича биринчи саммитида ҳамда "EXPO-2017" халқаро ихтисослашган кўргазмасининг расмий ёпилиш маросимида иштирок этади.
Президентимизнинг хорижий делегациялар раҳбарлари билан икки томонлама учрашувлар ўтказиши ҳам режалаштирилган.

President Shavkat Mirziyoyev has arrived in Kazakhstan
On September 9, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev arrived in the city of Astana at the invitation of the President of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev.
First deputy Prime minister of the Republic of Kazakhstan Askar Mamin and other officials met the head of our state at Astana international airport.
On September 10, Shavkat Mirziyoyev will take part in the First Summit of the Organization of Islamic Cooperation on science and technology and in the official closing ceremony of the International specialized exhibition “EXPO – 2017”.
The program of the visit also includes conduction of bilateral meetings of the President of our country with the heads of foreign delegations.