АҚШ ва Канаданинг Бухоро яҳудийлари конгресси президенти билан учрашув
2017 йилнинг 24 август куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов АҚШ ва Канаданинг Бухоро яҳудийлари конгресси президенти Борис Кандовни қабул қилди.
Суҳбат чоғида Ўзбекистон билан АҚШ ва Канаданинг Бухоро яҳудийлари конгресси ўртасидаги ҳамкорликнинг долзарб масалалари муҳокама қилинди. Ушбу ташкилот аъзоларининг асосий қисмини келиб чиқиши ўзбекистонликлар ташкил этади
Учрашувда қайд этилганидек, мазкур Конгресс Ўзбекистон ва АҚШ ўртасидаги англашинувни мустаҳкамлаш, ўзбек маданиятини хусусан классик мусиқа санаътини хорижда оммалаштиришда муҳим роль ўйнайди.

Встреча с президентом Конгресса бухарских евреев США и Канады
24 августа 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял президента Конгресса бухарских евреев США и Канады Бориса Кандова.
В ходе беседы обсуждены актуальные вопросы взаимодействия между Узбекистаном и Конгрессом бухарских евреев США и Канады, значительную часть которого составляют выходцы из нашей страны.
Как отмечалось на встрече, Конгресс играет важную роль в углублении взаимопонимания между Узбекистаном и США, популяризации за рубежом узбекской культуры, прежде всего классического музыкального искусства.
В этом контексте стороны обменялись мнениями о дальнейших перспективах наращивания культурно-гуманитарного сотрудничества.