2017 йилнинг 21 август куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Россия Федерацияси Федерал Мажлисининг Федерация Кенгаши Раиси ўринбосари Иляс Умаханов бошчилигидаги делегация билан учрашув бўлиб ўтди.
Суҳбатда Ўзбекистон ва Россия кун тартиби, жумладан унинг муҳим қисми ҳисобланувчи икки давлат ҳокимиятларининг қонунчилик органлари ўртасидаги мунтазам алмашинувларининг долзарб масалалари юзасидан фикр алмашилди.
Ўзбекистон-Россия Парламентлараро ҳамкорлик комиссиясининг бўлажак йиғилишига тайёргарлик кўриш жараёни амалий жиҳатдан муҳокама қилинди.

Встреча с парламентской делегацией России
21 августа 2017 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан прошла встреча с делегацией Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации во главе с заместителем Председателя Ильясом Умахановым.
В беседе состоялся обмен мнениями по актуальным вопросам двусторонней повестки дня, важной частью которой являются регулярные обмены между законодательными органами власти Узбекистана и России.
Стороны в практическом плане обсудили ход подготовки к предстоящему заседанию узбекско-российской Комиссии по межпарламентскому сотрудничеству.