Бруссел шаҳрида икки томонлама ҳужжатлар имзоланди
2017 йилнинг 17 июль куни «Ўзбекистон–Европа Иттифоқи» Ҳамкорлик кенгашининг навбатдаги йиғилишида иштирок этаётган Ўзбекистон Республикаси делегациясининг Брюссел шаҳрига ташрифи доирасида Европа туристик агентликлари ва туроператорлари ассоциацияси ҳамда «Bandua Communications Unipressoal LDA» (Белгия) компанияси раҳбарлари билан икки томонлама учрашувлар бўлиб ўтди.
Музокаралар якунига кўра Ўзбекистон Республикаси Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси билан Европа туристик агентликлари ва туроператорлари ассоциацияси ўртасида Англашув меморандуми, шунингдек Ўзбекистон Республикаси Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси билан «Bandua Communications Unipressoal LDA» (Белгия) компанияси ўртасида Ўзбекистон Республикаси миллий туристик маҳсулотини TV5 Monde каналларида тарғиб қилиш тўғрисида шартнома имзоланди.

Подписаны двусторонние документы в г.Брюсселе
17 июля 2017 года в рамках пребывания в г.Брюсселе делегации Республики Узбекистан, участвующей в очередном заседании Совета сотрудничества «Узбекистан – Европейский союз», состоялись двусторонние встречи с руководителями Европейской ассоциации туристических агентств и туроператоров и компании «Bandua Communications Unipressoal LDA» (Бельгия) в г.Брюсселе.
По итогам переговоров подписаны Меморандум о взаимопонимании между Государственным комитетом Республики Узбекистан по развитию туризма и Европейской ассоциацией туристических агентств и туроператоров и Договор между Государственным комитетом Республики Узбекистан по развитию туризма и Компанией «Bandua Communications Unipressoal LDA» (Бельгия) о продвижении национального туристического продукта Республики Узбекистан на каналах TV5 Monde.