Банклар тадбиркорларнинг кўмакчиси
Пойтахтимизда Республика Маънавият тарғибот маркази томонидан «Ипотека-банк»нинг Яшнобод филиали билан ҳамкорликда «Халқ бой бўлса, давлат ҳам бой ва қудратли бўлади» мавзуида маънавий-маърифий тадбир ўтказилди.
Президентимиз Шавкат Мирзиёевнинг жорий йил 27 июндаги «Ўзбекистон Республикаси давлат мустақиллигининг йигирма олти йиллик байрамига тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш тўғрисида»ги қарори ижроси доирасида ташкил этилган тадбирда мамлакатимизда аҳолини иш билан таъминлаш, оилавий бизнесни ривожлантириш, фуқаролар, жумладан, ёшларни тадбиркорликка жалб этиш ва бу борада банклар томонидан имтиёзли кредитлар ажратишга алоҳида эътибор қаратилаётгани таъкидланди.
«Ипотека-банк» томонидан ўтган даврда хотин-қизлар тадбиркорлигини ривожлантириш учун 125 миллиард 300 миллион сўмлик, тадбиркорликни бошлаш истагида бўлган касб-ҳунар коллежлари битирувчиларига 14 миллиард 700 миллион сўмлик микрокредитлар ажратилган. Оилавий тадбиркорлик субъектларига кўрсатилган молиявий кўмак ҳажми 7 миллиард 400 миллион сўмни ташкил этди.
Тадбирда фуқароларимизнинг тадбиркорликка бўлган қизиқиши тобора ортиб бораётгани, юртимизда ҳукм сураётган энг олий неъмат – тинчлик-осойишталик ва фаровонлик ватандошларимизни фидойиликка ундаётгани қайд этилди.

Банки-ближайшие помощники предпринимателей
В Ташкенте Республиканским центром духовности совместно с Яшнабадским филиалом "Ипотека банка" организовано духовно-просветительское мероприятие на тему "Если народ богат, то и государство будет богатым".
На мероприятии, организованном в рамках исполнения постановления Президента нашей страны Шавката Мирзиёева "О подготовке и проведении празднования 26-летия государственной независимости Республики Узбекистан" от 27 июня текущего года, отмечалось, что уделяется особое внимание обеспечению занятости населения, развитию семейного бизнеса, вовлечению граждан, в частности, молодежи, в предпринимательство, выделению банками льготных кредитов.
«Ипотека банк» за истекший период на развитие женского предпринимательства выделил микрокредиты в размере 125 миллиардов 300 миллионов сумов, выпускникам, желающим заняться предпринимательством, - 14 миллиардов 700 миллионов сумов. Объем финансовой помощи субъектам семейного предпринимательства составил 7 миллиардов 400 миллионов сумов.
На мероприятии отмечалось, что возрастает интерес людей к предпринимательству, самое главные блага - мир и благополучие в нашей стране способствуют тому, чтобы наши соотечественники работали с еще большей самоотдачей.