Султон Увайс Қараний зиёратгоҳи обод бўлади
Давлатимиз раҳбари Чортоқ туманидаги Султон Увайс Қараний зиёратгоҳини реконструкция қилиш лойиҳаси билан танишди.
Президентимиз вилоятларга сафарлари чоғида ҳар бир ҳудуднинг тарихини ўрганишга, маънавий меросини тиклашга алоҳида эътибор қаратмоқда. Муборак қадамжоларни зиёрат қилиб, уларни обод қилиш бўйича кўрсатмалар бермоқда.
Султон Увайс Қараний зиёратгоҳи – Намангандаги ана шундай масканлардан бири. Қадамжо мақбара, масжид, рамзий дарвоза ва музейдан иборат.
Давлатимиз раҳбари бу қадамжони қадимий усулда таъмирлаш, кенг ва обод зиёратгоҳга айлантириш, зиёратчиларга зарур шароитлар яратиш, бу масканда кутубхона ташкил этиш, ёш авлодни юксак маънавиятли инсонлар этиб тарбиялаш бўйича тавсиялар берди.

Комплекс Султан Увайс Карани будет благоустроен
Глава нашего государства ознакомился с проектом реконструкции святыни Султан Увайс Карани в Чартакском районе.
Президент Шавкат Мирзиёев в ходе поездок по стране уделяет особое внимание изучению истории, возрождению духовного наследия каждого региона. Посещает священные места, дает указания по их благоустройству.
Одним из таких мест паломничества является комплекс Султан Увайс Карани в Наманганской области. Он состоит из мавзолея, мечети, символических ворот и музея.
Глава нашего государства дал рекомендации по ремонту святыни с использованием старинных приемов зодчества, превращению ее в благоустроенное место, созданию необходимых условий для посетителей, открытию библиотеки и воспитанию молодого поколения высоко духовными личностями.