Туркманистон ва Афғонистон Элчилари билан учрашув
2017 йилнинг 16 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Туркманистон Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Шири Шириев ҳамда Афғонистон Ислом Республикаси Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Сайид Шаҳобиддин Тимурий билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда кўп томонлама ташкилотлар доирасидаги уч давлат ҳамкорлигининг долзарб жабҳалари муҳокама қилинди.
Элчилар Туркманистон ва Афғонистон ташқи ишлар вазирлари номидан Ўзбекистон томонига Ашхобод шаҳрида ўтказилиши режалаштирилган бўлажак Афғонистон бўйича минтақавий иқтисодий ҳамкорликка бағишланган 7 конференцияга (RECCA-VII) расмий таклифномани тақдим этишди.

Meeting with Ambassadors of Turkmenistan and Afghanistan
On June 16, 2017, a meeting with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Turkmenistan Shiri Shiriyev and Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Afghanistan Sayed Shahabuddin Timori was held at the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan.
At the meeting the topical aspects of interaction between three countries in the framework of multilateral organizations were discussed.
The ambassadors on behalf of the foreign ministers of Turkmenistan and Afghanistan handed the official invitation for the Uzbek part to the upcoming 7th Regional Economic Cooperation Conference for Afghanistan (RECCA-VII), which will be held in Ashgabat.