Туркманистон ва Афғонистон Элчилари билан учрашув
2017 йилнинг 16 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Туркманистон Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Шири Шириев ҳамда Афғонистон Ислом Республикаси Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Сайид Шаҳобиддин Тимурий билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда кўп томонлама ташкилотлар доирасидаги уч давлат ҳамкорлигининг долзарб жабҳалари муҳокама қилинди.
Элчилар Туркманистон ва Афғонистон ташқи ишлар вазирлари номидан Ўзбекистон томонига Ашхобод шаҳрида ўтказилиши режалаштирилган бўлажак Афғонистон бўйича минтақавий иқтисодий ҳамкорликка бағишланган 7 конференцияга (RECCA-VII) расмий таклифномани тақдим этишди.

Встреча с Послами Туркменистана и Афганистана
16 июня 2017 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан состоялась встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Туркменистана Шири Шириевым и Чрезвычайным и Полномочным Послом Исламской Республики Афганистан Сайедом Шахабуддином Тимури.
На встрече обсуждены актуальные аспекты взаимодействия трех стран в рамках многосторонних организаций.
Послы от имени министров иностранных дел Туркменистана и Афганистана передали узбекской стороне официальное приглашение на предстоящую 7-ю конференцию по региональному экономическому сотрудничеству по Афганистану (RECCA-VII), которую планируется провести в г.Ашхабаде.