2017 йилнинг 14 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Швеция Қироллигининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси (қароргоҳи Стокгольм шаҳрида) Ингрид Терсман билан учрашув бўлиб ўтди.
Музокараларда икки ва кўп томонлама шаклларда, хусусан «Ўзбекистон-Европа Иттифоқи» доимий мулоқоти доирасида Ўзбекистон-Швеция муносабатларини ривожлантиришнинг амалий жиҳатлари юзасидан фикр алмашилди.
Таъкидланганидек, Ўзбекистонда олиб борилаётган ислоҳотлар сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестицион, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги ўзаро манфаатли ҳамкорликни чуқурлаштириш учун янги имкониятлар яратади.
Швеция Элчиси Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Сенати ва Савдо-саноат палатасидаги учрашувлари тўғрисида сўзлаб берди. Мазкур учрашувларда парламентлараро ҳамкорликни мустаҳкамлаш ҳамда Ўзбекистон ва Швеция бизнес доиралари ўртасидаги алоқаларни фаоллаштириш ҳолати ва истиқболлари муҳокама қилинди.

14 июня 2017 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан состоялась встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Швеция с резиденцией в г.Стокгольме Ингрид Терсман.
Cтороны обменялись мнениями по практическим аспектам развития узбекско-шведских отношений в двустороннем и многостороннем форматах, в том числе в рамках постоянного диалога «Узбекистан – Евросоюз».
Отмечалось, что идущие в Узбекистане динамичные реформы открывают новые возможности для углубления взаимовыгодного сотрудничества в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других сферах.
Посол Швеции поделилась своими впечатлениями от встреч, проведенных накануне в Сенате Олий Мажлиса Республики Узбекистан, Торгово-промышленной палате, в ходе которых обсуждены состояние и перспективы укрепления межпарламентского взаимодействия, активизации контактов между бизнес-кругами Узбекистана и Швеции.