Футбол. Иорданияда хотин-қизлар ўртасида 2016 йилги ёзги Олимпия ўйинларининг биринчи саралаш босқичи "В" гуруҳи учрашувлари ўтказилмоқда. Мусобақада Ўзбекистон олимпия терма жамоаси Фаластин, Гонконг ва Иордания терма жамоалари билан баҳс олиб боради
Ҳамюртларимиз гуруҳдаги дастлабки учрашувда фаластинлик футболчиларга қарши майдонга тушди. Ўйинда тўлиқ устунликка эга бўлган футболчиларимиз рақиб дарвозасига жавобсиз олтита тўп киритиб, йирик ҳисобда ғалаба қозонди. Голларга Маҳлиё Сариқова, Зумраджон Назарова, Камола Рисқиева, Феруза Турдибоева, Наргиза Абдурасулова ва Нилуфар Қудратова муаллифлик қилди.
Гуруҳдаги Иордания ва Гонконг терма жамоалари ўртасидаги баҳсда мезбонлар 1:0 ҳисобида зафар қучди. Ҳамюртларимиз навбатдаги учрашувни 13 март куни гонконглик футболчиларга қарши ўтказади.
Қиличбозлик. Бирлашган Араб Амирликларининг Абу-Даби шаҳрида ўсмирлар ва кадетлар ўртасидаги Осиё чемпионатида ҳамюртларимиз муваффақиятли иштирок этди.
Қитъанинг йигирмадан зиёд давлатидан энг иқтидорли спортчилар иштирокида ўтказилган мусобақанинг шпага йўналиши бўйича жамоавий баҳсларида Файзулло Алимов, Санжар Собиров, Санжар Алимовдан иборат жамоамиз шоҳсупанинг энг юқори поғонасидан жой олди. Мусобақанинг яккалик баҳсларида Файзулло Алимов бронза медаль билан тақдирланди.
Шпага йўналиши бўйича қизлар ўртасида ўтказилган яккалик баҳсларида Малика Ҳакимова олтин медални қўлга киритди.

В Иордании в рамках первого отборочного этапа летних Олимпийских игр 2016 года проходят встречи в группе В среди женских команд. В ходе состязаний олимпийская сборная Узбекистана померится силами со сборными Палестины, Гонконга и Иордании.
В первой групповой встрече наши соотечественницы вышли на поле против своих соперниц из Палестины. Наши футболистки имели превосходство в течение всего матча и забили в ворота соперниц шесть безответных мячей. Авторами голов стали Махлиё Сарикова, Зумраджон Назарова, Камола Рискиева, Феруза Турдибоева, Наргиза Абдурасулова и Нилуфар Кудратова.
В другом матче группы между командами Иордании и Гонконга хозяева поля выиграли со счетом 1:0. Свою очередную встречу наши соотечественницы проведут 13 марта против футболисток Гонконга.
Фехтование. Наши соотечественники успешно выступили на прошедшем в Объединенных Арабских Эмиратах чемпионате Азии среди подростков и кадетов.
В состязаниях приняли участие лучшие спортсмены из более чем 20 стран нашего континента. В командных поединках наша команда в составе шпажистов Файзулло Алимова, Санжара Собирова, Санжара Алимова поднялась на высшую ступень пьедестала почета. В одиночных состязаниях золотую медаль выиграл Файзулло Алимов.